2011 Gegužės 27

Grasina vienu metu išeiti atostogų

veidas.lt

REUTERS

Šiaulių apskrities ugniagesiai gelbėtojai, jei nebus pagerintos jų darbo sąlygos ir finansinė situacija, grasina nuo birželio pabaigos vienu metu išeiti nemokamų atostogų, teigia Šiaulių apskrities ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos pirmininkas.

Tuo metu Šiaulių rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovas teigia, kad ši priemonė yra pernelyg drastiška ir jos ėmusis nukentės paprasti rajono gyventojai.

“Kito būdu Vyriausybei parodyti, kad reikia finansuoti šitą struktūrą, neberandame. Į dialogą niekas neina. Šiaulių rajonui trūksta 80 tūkst. litų, kad ugniagesys už savo mėnesio darbą gautų apie 750 litų”, – BNS sakė Šiaulių apskrities ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos pirmininkas Juozas Pocius.

Anot jo, nemokamų atostogų planuojama eiti nuo birželio 26 dienos.

“Eisime, kiek reikės. Preliminariai dar neturime (datų – BNS), nėra paskaičiuoti, kiek bus budėjimų, bet apie 14 dienų kiekvienam reikės eiti”, – kalbėjo J. Pocius.

Anot jo, nemokamų atostogų eis visi 45 nestatutiniai ugniagesiai iš penkių punktų. Profsąjungos vadovo teigimu, kai rajono ugniagesiai išeis atostogų, gaisrus gesinti turės Šiaulių miesto ir Kuršėnų ugniagesiai.

Išplatintame pranešime teigiama, kad ugniagesiai priversti dirbti su 30 metų senumo rusiška technika, kuri pagal gamintojo instrukciją turi būti nurašoma po 10 metų naudojimo. Ugniagesiai vyksta į gaisrus po vieną, nes kiti tuo metu išėję neapmokamų atostogų.

“Skiriant valstybės biudžeto lėšas savivaldybių priešgaisrinių tarnybų veiklai, vadovaujamasi lėšų apskaičiavimo metodika Valstybinėms funkcijoms atlikti. Pagal minėtą metodiką, 2010 metais iš valstybės biudžeto savivaldybių, priešgaisrinių tarnybų veiklai organizuoti, turėjo būti skirta 59,7 milijono litų, tačiau skirti tik 48,6 milijono. Dėl lėšų trūkumo ugniagesių komandų budinčios pamainos nesukomplektuotos ir tinkamai nepasirengusios gesinti gaisrus. Šių lėšų nepakanka apmokėti darbuotojams už viršvalandžius, transporto remontą, gaisrinio inventoriaus ir ugniagesių drabužiams įsigyti. Darbuotojai savo jėgomis remontuoja techniką ir pastatus. Tokia situacija yra praktiškai visoje Lietuvoje”, – teigiama pranešime.

Šiaulių rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Kazimieras Putramentas tvirtino, kad teisės aktai suteikia galimybę ugniagesių vienu metu nemokamų atostogų neišleisti.

“Tokio kolektyvinio išleidimo mes neleisime, dirbsime pagal darbo įstatymus (…) Negalime išleisti, nes mes turime visuomenę ginti, tokia yra mūsų priedermė. Jeigu visi išeina ir dega namas, tai kas tada žiūrės”, – BNS sakė K. Putramentas.

Jis patvirtino, kad tarnybai trūksta lėšų 1,5 mėnesio atlyginimams, tačiau teigė manantis, kad tokia akcija yra pernelyg drastiška Šiaulių rajono gyventojų atžvilgiu.

“Ši akcija nieko gero neduoda. Vistiek tų pinigų neatsiras (…) Tai drastiška prieš žmones, ne tik prieš valdžią, ir tai nelogiška. Mes pašaukti ginti žmones, o jei mes išeiname, tai darome protestą ir prieš žmonės”, – kalbėjo Šiaulių rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...