2010 Gruodžio 23

Šventės

Atsargiai su fejerverkais

BNS

Per šventes gerokai padaugėjant gaisruose žūstančių žmonių, ugniagesiai ragina gyventojus nepamiršti atsargumo naudojantis šildymo prietaisais, elektra, dujomis, fejerverkais ir vairuojant.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, remdamasis praėjusių metų statistika, pranešė, kad 2009-ųjų gruodžio mėnesį gaisruose žuvo 28 gyventojai, 5 iš jų – per šventinį laikotarpį, o dar 5 – per pirmąją Naujųjų metų parą.

“Ypač kelia nerimą tai, kad jau per praėjusį savaitgalį gaisrai pasiglemžė net 8 žmonių gyvybes. Jeigu šalčių metu darbo dienomis skaudžiausi gaisrai dažniausiai kildavo dėl netvarkingų krosnių ir dūmtraukių, elektrinių šildymo prietaisų eksploatavimo taisyklių pažeidimų, tai per šventes ir savaitgaliais pagrindinės nelaimių priežastys yra neatsargus rūkymas, girtavimas bei gyventojų neatsargus elgesys su ugnimi”, – teigia ugniagesiai.

Jie ragina gyventojus nerūkyti lovose, nepalikti be priežiūros mažamečių vaikų. Ugniagesiai primena prieš išvykstant iš namų nepamiršti išjungti iš elektros tinklo elektrinių, šildymo prietaisų, nepalikti perkaitintos ar besikūrenančios krosnies, patikrinti, ar išjungtos dujos.

Gyventojai taip pat perspėjami saugiai naudoti pirotechnikos priemones. Ugniagesiai rekomenduoja pirotechnikos priemones pirkti tik parduotuvėse, skaityti jų naudojimo instrukcijas, o fejerverkus naudoti tik lauke.

“Pavojų gali kelti ir nesuveikusios pirotechnikos priemonės. Tad jeigu pirotechninis gaminys neiššovė, nesiartinkite prie jo mažiausiai 15 minučių arba tiek, kiek nurodyta instrukcijoje. Nebandykite jo ardyti arba uždegti iš naujo. Neužsidegusį ar neiššovusį gaminį reikia panardinti į vandenį, įdėti į maišelį ir išmesti į šiukšlių konteinerį”, – pataria jie.

Šiemet gaisruose jau žuvo 225 gyventojai, pernai per tą patį laikotarpį – 194.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Kaip vertinate galimybę, kad S.Skvernelis vadovaus naujai Vyriausybei?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...