2012 Vasario 12

Graikijos vyriausybė patvirtino naujas taupymo priemones

veidas.lt

Graikijos vyriausybė šeštadienį patvirtino naujas taupymo priemones, kurių mainais už 130 mlrd. eurų paskolų paketą reikalauja Europos Sąjunga (ES) ir Tarptautinis valiutos fondas (TVF), praneša BBC.

Įstatymo projektą dar turi patvirtinti Graikijos parlamentas ir Europos finansų ministrai.

Nepritardami dar griežtesniam taupymui iš vyriausybės atsistatydino penki ministrai, o profesinės sąjungos penktadienį pradėjo 48 valandų visuotinį streiką, kurio metu protestuotojai susirėmė su policija.

 

Graikijos premjeras Lukas Papademas (Lukas Papademos) įspėjo, kad šaliai gresia “nekontroliuojamas ekonominis chaosas”, jeigu ji nesugebės susitarti dėl taupymo priemonių ir taps nemoki.

“Mes negalime leisti Graikijai bankrutuoti”, – sakė jis vyriausybei, pabrėždamas, kad tai “istorinės atsakomybės valanda”.

Tarp taupymo priemonių numatyta atleisti 15 tūkst. viešojo sektoriaus darbuotojų, liberalizuoti darbo įstatymus, sumažinti minimalų mėnesinį atlyginimą 20 proc. nuo 751 iki 600 eurų bei su bankais susitarti dėl skolų nurašymo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...