2010 Birželio 01

Prezidentės patarėja

Ginant vaiko teises reikia elgtis civilizuotai

veidas.lt

Prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausioji patarėja teisės klausimais Solveiga Cirtautienė sako, kad ginant vaiko teises būtina laikytis rimties ir veikti civilizuotai.

Taip šalies vadovės patarėja įvertino situaciją, kai netoli Kauno esančioje Garliavoje, prie Drąsiaus Kedžio sesers, globojančios jo dukterį, namų susirinkusi minia trukdė vykdyti teismo sprendimus dėl mažametės mergaitės pasimatymų su motina.

S.Cirtautienė antradienį interviu Žinių radijui sakė, jog tokioje situacijoje svarbiausia – vaiko interesai, kuriuos apginti turi būti dedamos “visos įmanomos pastangos”.

“Kai klausimas susijęs su vaiko teisių gynimu, aštri ir emocinga visuomenės reakcija visiškai suprantama. Kita vertus, kai viršijamos teisinės priemonės, rizikuojama viršyti ir tam tikras žmogiškumo ribas bei pamiršti tai, dėl ko kovojama – dėl vaiko interesų”, – sakė ji.

“Tokiose situacijose būtina laikytis rimties ir tvarkos bei veikti civilizuotai. Tai tuo pačiu reiškia, kad visos institucijos privalo daryti viską, kad vaiko teisės garantuotai būtų apgintos”, – pridūrė prezidentės patarėja.

Anot jos, visos institucijos turi veikti “ypač atsakingai, profesionaliai, operatyviai ir kvalifikuotai” tam, kad “būtų įmanoma pasiekti teisingiausią – ne formaliąja, o turiningąja prasme – teisingumą, žmogišką teisingumą, ir būtų garantuotai užtikrintas psichologinis ir fizinis vaiko saugumas”.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė pirmadienį sakė, kad D.Kedžio dukters teises pažeidžia tiek Garliavoje susirinkusi minia, trukdžiusi jai susitikti su mama Laimute Stankūnaite, tiek mergaitės seneliai. Kontrolierė tikina, kad laikinoji mergaitės globėja privalo užtikrinti mergaitės saugumą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...