2011 Gruodžio 05

Gintaras Sarafinas

Gerų naujienų gurkšnis blogų naujienų lavinoje

veidas.lt

Žinojom, kad naujoji sunkmečio banga ateis, bet vylėmės, kad gal ne taip greitai, gal kaip nors šonu, mažiau mus kabindama, gal šį kartą visa jėga prispaus ne lietuvius, o ką nors kitą.

Deja. Žlugo šios mūsų viltys. Kiekviena krizė per Lietuvą pervažiuoja tarsi plentvolis. Lietuvoje kaip niekur kitur pasitvirtina priežodis, kad bloga naujiena po vieną nevaikšto. Tarkime, lapkritį pas mus užsuko visa blogų žinių giminė: iš pradžių nacionalizuotas “Snoro” bankas, o vėliau jam paskelbtas bankrotas, tada finansų ministrė Ingrida Šimonytė informavo, kad problemos euro zonoje jau pradėjo neigiamai veikti mūsų ūkio plėtrą, dar vėliau sužinojome, kad mūsų Vyriausybė nusifantazavo su biudžeto projektu ir dabar jį teks taisyti. Žinoma, į blogesnę pusę. Be to, kitąmet teks daugiau skolintis. Negana to, jei neįvyks koks stebuklas, tai konservatoriai dar ir pridėtinės vertės mokestį padidins nuo 21 iki 23 proc. O jau smulkesnių blogų žinių – nors vežimu vežk.
Čia kažkaip nejučiom prisiminiau visokius politikus, visuomenės veikėjus, kurie pliekia žiniasklaidą, kad ši skelbia tik blogas naujienas. Aūūū, kritikai, kur jūs, kodėl dabar tylite? Galėtumėte stoti ir pareikalauti gerų naujienų laikraščio, interneto portalo ar visos televizijos. Beje, įdėmiau panagrinėjus tų gerų naujienų reikalautojų veiklą paaiškėjo, kad patys jie dažniausiai skleidžia tik blogas ar net apokaliptines žinias.
Vis dėlto, net ir skeptiškai vertindamas tokius kritikus, “Veidas” nusprendė įsiklausyti ir išgirsti pageidavimus šiuo juoduoju laikotarpiu pateikti nors kiek pozityvių naujienų. Štai ir šiame numeryje trečdalį straipsnių paskyrėme iš esmės labai pozityviam ir Lietuvoje pirmą kartą atliktam projektui. Įvarių partnerių padedamas “Veidas” išrinko Lietuvos valstybei ir jos gyventojams pačias naudingiausias ir vertingiausias įmones. O tos įmonės – tai darbuotojai, vadovai ir savininkai.
Iš sociologinių apklausų puikiai žinoma, kad mūsų šalyje tiek verslas, tiek verslininkai vertinami skeptiškai ir daugiausia neigiamai: jie lupikautojai, išnaudotojai, pelno bet kokiomis priemonėmis siekėjai, hedonistai, tuščios prabangos mėgėjai ir pan. Žinoma, esama pas mus ir tokių verslininkų, ir tokių įmonių, bet mums jos neįdomios. Mes pabandėme išrinkti tas įmones, kurios sukūrė daugiausiai darbo vietų, kurios darbuotojams moka dideles algas, sumoka daugiausiai mokesčių, kurios daug eksportuoja, yra technologiškai pažangios, palyginti daug lėšų skiria labdarai bei paramai ir turi kitų pranašumų.
Žinoma, nėra tokios bendrovės, kuri būtų tobula ir puiki pagal visus kriterijus, tačiau naudingiausiomis Lietuvos įmonėmis išrinktos bendrovės tikrai išskirtinės ir kitas lenkia pagal daugelį kriterijų. “Veide” rasite tokių įmonių penkioliktuką, o su trimis supažindiname itin išsamiai, taip šį liūdną metą bent kiek sustiprindami pozityviosios žurnalistikos frontą.

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Gintaras Sarafinas:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...