2011 Birželio 21

Generalinis prokuroras prašys panaikinti A.Kašėtos neliečiamybę

veidas.lt

BFL

Generalinis prokuroras Darius Valys antradienį kreipsis į Seimą, prašydamas panaikinti greitį kelyje smarkiai viršijusio liberalo Algio Kašėtos teisinę neliečiamybę.

Pagal Seimo statutą, išklausius generalinio prokuroro pranešimą turės būti sudaryta laikinoji tyrimo komisija, kuri Seimui teiks rezoliucijos projektą, ar tenkinti generalinio prokuroro prašymą.

Jei siūloma panaikinti Seimo nario teisinę neliečiamybę, rezoliucijai priimti reikia ne mažiau kaip 71 iš 141 parlamentarų balsų.

Prokuroras į Seimą dėl A. Kašėtos neliečiamybės panaikinimo kreipiasi Lietuvos kelių policijos tarnybos prašymu.

Pareigūnai nustatė, kad A. Kašėta keliu Vilnius-Varėna keliu važiavo 170 kilometrų per valandą greičiu. Parlamentaras kelyje leistiną 90 kilometrų per valandą greitį viršijo 80-čia kilometrų per valandą.

Lietuvos kelių policijos tarnyba pateikė duomenis, jog A. Kašėta ir praeityje yra ne kartą baustas už Kelių eismo taisyklių pažeidimus bei turi dvi galiojančias nuobaudas.

Už greičio viršijimą parlamentarui gresia nuo 1000 iki 1500 litų bauda su teisės vairuoti atėmimu nuo vieno iki trijų mėnesių arba septynių parų administracinis areštas su teisės vairuoti atėmimu šešiems mėnesiams.

Kadangi viena numatomų baudų – administracinis areštas, generalinis prokuroras Seimo turi prašyti leisti panaikinti parlamentaro teisinę neliečiamybę, kad administracinė byla galėtų būti nagrinėjama teisme.

Sustabdytas smarkiai viršijęs greitį A.Kašėta įteikė atsistatydinimo prašymą iš Seimo pirmininkės pavaduotojo pareigų. Seimas ketvirtadienį šį prašymą patenkino.

Beveik prieš metus Seimas buvo panaikinęs greitį smarkiai viršijusio parlamentaro Vinco Babiliaus teisinę neliečiamybę. 165 kilometrų per valandą greičiu lėkęs ir 65 kilometrais per valandą leistiną greitį viršijęs Seimo narys vėliau buvo nubaustas maksimalia – 1,5 tūkst. litų – bauda ir trims mėnesiams prarado teisę vairuoti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...