2011 Gegužės 10

Generalinė prokuratūra nutraukė tyrimą dėl V.Tomaševskio

veidas.lt

BFL

Generalinė prokuratūra antradienį popiet pranešė nutraukusi ikiteisminį tyrimą dėl Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderio europarlamentaro Valdemaro Tomaševskio teiginių, nes nerado juose nusikalstamos veikos požymių.

Apie tai paskelbta praėjus pusdieniui po to, kai apie pradėtą tyrimą dėl galimo tautinės nesantaikos kurstymo pranešė žiniasklaida.

Anot Generalinės prokuratūros pranešimo, V. Tomaševskio teiginiai yra vertinamojo pobūdžio.

“Generalinė prokuratūra patikrino pradėto ikiteisminio tyrimo teisėtumą ir pagrįstumą ir atsižvelgusi į tai, kad V.Tomaševskio teiginiai yra vertinamojo pobūdžio, nuomonė ir kad šiuose teiginiuose nėra tokios leksikos, kuri leistų teigti, kad buvo siekiama tyčiotis, niekinti, skatinti neapykantą ar kurstyti diskriminavimą, nustatė, kad V. Tomaševskis nepadarė veikos, turinčios nusikaltimo ir baudžiamojo nusižengimo požymių ir ikiteisminį tyrimą nutraukė”, – sakoma prokuratūros pranešime spaudai.

Prokuratūra taip pat pažymėjo, kad V. Tomaševskis yra Europos Parlamento narys, o pagal Baudžiamąjį kodeksą ir baudžiamasis procesas negali būti pradedamas, o pradėtas turi būti nutrauktas, jei nėra kompetentingos institucijos leidimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn asmenį, kai šis leidimas pagal įstatymą yra būtinas.

Tyrimą gegužės 2 dieną buvo pradėjusi Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra. Įtarimai V. Tomaševskiui nebuvo pareikšti.

“Aš nežinau, ar buvo šitas tyrimas, nežinau, ar jis buvo nutrauktas. Jokių oficialių dokumentų negavau. Čia ne mano problemos, o kitų žmonių”, – BNS antradienio vakarą sakė V. Tomaševskis.

Ikiteisminis tyrimas dėl galimo tautinės nesantaikos kurstymo buvo pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 170 straipsnio 2 dalį, kuri skelbia, jog tas, kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Balandžio pradžioje V. Tomaševskis, dienraščiui “Respublika” komentuodamas prezidentės pasirašytą Švietimo įstatymą, pareiškė, kad Vilniaus krašte nuo seno gyveno lenkų tautybės žmonės, todėl ne jie, o lietuviai turi prisitaikyti.

“Kur integruotis? Kur mes turime integruotis? Mes čia gyvename visada. Tai jūs turite šitame krašte integruotis, nes jūs čia atvažiavote. Jūsų protėviai turi čia integruotis. O mes neturime integruotis. Čia mūsų žemė. Nueikite Vilniuje į senas kapines – vien lenkiškos pavardės”, – sakė jis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...