2011 Vasario 02

Politika

Geležinkelio pertvarkymas – privatizavimo pradžia?

veidas.lt

Vyriausybės užmojai atskirti “Lietuvos geležinkelių” infrastruktūrą, krovinių ir keleivių vežimą yra žingsnis įmonės privatizavimo link, teigia Seimo opozicijos lyderis socialdemokratas, buvęs susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius.

Jis sako, kad monopolinių ir socialiai jautrių paslaugų perdavimas į privačias rankas Lietuvai neduos naudos – paslaugų kainos išaugtų, kai kam jos taptų neprieinamos, o jų kokybė nepagerėtų.

“Tai pasitvirtino kitose šalyse. Pavyzdžiui, valstybinis Prancūzijos geležinkelis daug geriau funkcionuoja negu privatizuotas Didžiosios Britanijos”, – trečiadienį išplatintame pranešime sakė A.Butkevičius.

Pasak parlamentaro, Europos Sąjunga leidžia šalims pasirinkti geležinkelių valdymo modelį ir nereikalauja steigti atskiros infrastruktūros įmonės, o tik atskirti apskaitą.

“Susisiekimo ministro (liberalsąjūdietis Eligijus Masiulis – BNS) postringavimai apie tai, neva Lietuva pažeidžia direktyvą, tėra blefas, siekiant palenkti savo pusėn tuos, kurie abejoja liberalų planais privatizuoti pelningą valstybei priklausančią įmonę”, – sako A.Butkevičius.

Jis tvirtino, kad reforma šioje srityje jau pradėta – neseniai sujungtos dvi pelningai veikiančios bendrovės – “Gelmagis” ir Geležinkelio tiesimo centras.

“Šios dvi įmonės dirbo pelningai, jos turėjo išskirtinę teisę tiesti geležinkelio bėgius, juos remontuoti, tačiau buvo sujungtos tam, kad vėliau būtų galima privatizuoti”, – įsitikinęs parlamentaras.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. blogietis blogietis rašo:

    Na nieko keisto, kad p. A.Butkevičius gąsdina privatizacijos “baubu”. Įdomu, kas vadovauja dabartiniams LG? Tikriausai ne žmonės, gave vietas konkurso būdu, o buve “tovariščiai” iš LTSR komunistų partijos, ir kiti “ypač artimi asmenys, jo imperatoriškajai dydenybei” ((c) Ostap-Sulejman-Berta-Maria-Bender-Bej).
    N,a o kitaip “išmėžti” tokio “tvarto” neišeis, tik per restrukturizacij1ą ir naujus konkursus. Jei kam teko susidurti su info apie Valstybės kontrolės auditais LG, pasidalinkite nuorodom. Ačiū!


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...