2011 Spalio 15

Garsieji investuotojai šiemet sumokėjo 4,5 mln. Lt mokesčių

veidas.lt

BFL

Du garsiausi užsienio investuotojai Lietuvoje – britų bankas „Barclays“ ir JAV bendrovė „Western Union“ šiemet per pirmąjį pusmetį sumokėjo 4,55 mln. Lt mokesčių, rodo Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenys. Tiesa, į šią sumą neįtrauktos įmokos „Sodrai“, nes pastaroji institucija tokių duomenų neatskleidžia. Įmokos „Sodrai“ turėtų būti nemenkos, nes vien „Barclays“ jau dirba apie 800 darbuotojų, o jų darbo užmokesčio vidurkis, neoficialiomis žiniomis, siekia 5 tūkst. Lt.
Statistika taip pat rodo, kad „Barclays“ ir „Western Union“ sumokėta mokesčių suma padvigubėjo, palyginti su pernai metais. Anot VMI, „Barclays“ per pusmetį sumokėjo 3,35 mln. Lt, o tai yra daugiau nei pernai per visus metus. Tuo tarpu „Western Union“ šiemet pirmąjį pusmetį įmokėjo 1,2 mln. Lt mokesčių, o pernai – 302 tūkst. Lt.
Didieji užsienio investuotojai toli gražu neatsiduria didžiausių mokesčių mokėtojų sąraše – štai didžiausia mokesčių mokėtoja bendrovė „Orlen Lietuva“ pernai sumokėjo milijardą litų mokesčių, o šiemet per pusmetį – 581 mln. Lt. Antroje mokesčių mokėtojų sąrašo vietoje esanti bendrovė “Philip Morris Baltic” į šalies biudžetą pernai įnešė 432 mln. Lt, šiemet – 236 mln. Lt.
Prisiminsime, kad užsienio investuotojai, ateidami į Lietuvą, gavo Vyriausybės subsidiją – daugiausiai europinės paramos lėšas darbuotojų mokymui. Buvęs ūkio ministras Dainius Kreivys yra užsiminęs, kad „Barclays“ skirta apie 350 tūkst. Lt subsidija.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...