2010 Gruodžio 23

Ekonomika

Ko tikisi investuotojai?

veidas.lt

Didžioji dalis apklaustų rinkos dalyvių prognozuoja, jog kitąmet dėl atsigaunančio ūkio Baltijos biržose į pajamingiausių viršūnę turėtų iššokti bankų, statybų, energetikos sektoriaus akcijos, mažmeninės prekybos bendrovės.

“Verslo žinios” rašo, kad dėl “Aprangos”, “Linas Agro Group” bei pieno sektoriaus perspektyvų analitikų nuomonės išsiskyrė.

“Į ateinančius metus reikėtų žvelgti su nuosaikiu optimizmu. Bent jau dabartiniu metu kaip damoklo kardas kabo milžiniškos valstybių skolos. Mūsų rinka yra labai maža ir daug kas priklausys nuo bendrų tendencijų pasaulio rinkose”, – sakė Šiaulių banko Vertybinių popierių prekybos skyriaus viršininkas Rimantas Januševičius.

Jo nuomone, kitais metais investuotojų akį po pertvarkų turėtų traukti energetikų bendrovės, tikėtina, sublizgės bankų sektorius, nes dabartiniai bankų akcijų kursai yra gerokai mažesni nei prieš krizę.

“Tiesa, tai dar optimistinė prognozė, bet jei bankams pavyks parodyti pelnus, šis sektorius turi potencialo kilti. Šiemet tik “Snoras” kiek žymiau kilo”, – teigė R.Januševičius.

Estijos banko “LHV Pank” Finansų maklerio padalinio Lietuvoje vadovo pavaduotojas Saulius Lenauskas sakė, kad anksčiau ar vėliau ekonomika stosis ant kojų ir bankai ims sparčiau auginti paskolų apimtis.

“Tai tarsi gniūžtės efektas, kuomet kuriam nors žaidėjui pradedant rinkoje laisviau skolintis, kiti ima sekti iš paskos. Investuotojus tikriausiai artimiausiu metu toliau domins “Snoro” bankas, kadangi netyla diskusijos dėl tolimesnių banko perspektyvų”, – tvirtino jis.

Anot S.Lenausko, žvelgiant iš ilgalaikės perspektyvos ir stabilizuojantis nekilnojamojo turto sektoriui, galima pradėti svarstyti papildyti investicinį portfelį nekilnojamojo turto įmonių akcijomis.

“Aprangos” akcija kitais metais galėtų atspindėti Baltijos šalių akcijų indekso dinamiką. Po šių metų ralio, jei aplinkinės rinkos kils, 2011 metais, panašu, akcijų rinka galėtų augti iki 20 proc.”, – prognozavo finansų patarėjo įmonės “AJD Capital” direktorius Aurimas Launikonis.

Anot analitikų, “Linas Agro Group” akcijų kaina iki šiol rinkoje yra žemesnė už IPO platinimo kainą, o tokie pavyzdžiai, tikėtina, gali atbaidyti investuotojus dalyvauti naujuose pirminiuose akcijų platinimuose.

SEB banko vyresnysis makleris Arvydas Jacikevičius sakė, kad jei bendros pasaulinės tendencijos smarkiai nepablogės, akcijų rinkoje dominuos “buliai”, ne “meškos”. Pagal dabartines pasaulio rinkų tendencijas, anot maklerio, būtų labai drąsu prognozuoti akcijų rinkų nuostolius. Tiesa, galimi nemaži kai kurių bendrovių svyravimai, juos lems ir menkesnis nei buvo įprasta matyti prieš 2-3 metus akcijų rinkos likvidumas.

“Būčiau labiau optimistas nei pesimistas ir tikėčiau, jog įmanomas iki 30 proc. tolesnis akcijų rinkos prieaugis”, – įsitikinęs A.Jacikevičius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...