2010 Rugpjūčio 06

Nelaimės

Gaisrų sumažėjo, tačiau nelaimių vandenyje – daugiau

veidas.lt

Per 7 šių metų mėnesius Lietuvoje kilo 8657 gaisrai. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, jų skaičius sumažėjo 26,4 proc. Gaisruose žuvo 137 žmonės (pernai per tą patį laikotarpį – 128), o 127 gyventojai (101) buvo traumuoti. Pastaruoju metu sparčiai didėja skęstančių ir nuskendusių žmonių skaičius. Nuo birželio 1 d. iki liepos 31 d. vien tik ugniagesiai gelbėtojai iš vandens telkinių ištraukė net 105 skenduolius, kai pernai per tą patį laikotarpį – 48.

Tad artėjant karštam savaitgaliui Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas dar kartą įspėja gyventojus būti ypač atsargiems prie vandens telkinių ir vandenyje: nesimaudyti nežinomose, nuošaliose vietose, ypač išgėrus alkoholinių gėrimų, nepalikti prie vandens be priežiūros mažamečių vaikų. Saugiau pasirinkti paplūdimį arba vietą, kur maudosi daugiau žmonių ir kur budi gelbėtojai.

Per karščius kyla ir gaisrų pavojus miškams. Tad su atvira ugnimi čia reikia elgtis labai atsargiai: nepalikti neužgesinto laužo, juos kurti tik tam skirtose vietose, nemėtyti neužgesintų nuorūkų, degtukų.

Daugiausia gaisrų kilo atvirose teritorijose – 45 proc. visų gaisrų, išdeginusių per 5,7 tūkstančio hektarų. Tačiau palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, gaisrų skaičius čia sumažėjo 39 proc.

1339 gaisrai (arba 15,5 proc. visų gaisrų) kilo gyvenamosios paskirties pastatuose, o juose žuvo 113 žmonių.

Miestuose užgesinti 4463 gaisrai, o miesteliuose ir kaimo vietovėse – 4194.

Pagrindinės gaisrų priežastys: neatsargus gyventojų elgesys su ugnimi, žolės, ražienų deginimas, netvarkinga elektros įranga ir elektros prietaisų eksploatavimo taisyklių pažeidimai, krosnių, židinių ir dūmtraukių įrengimo bei jų eksploatavimo taisyklių pažeidimai, neatsargus rūkymas . Nors gaisrai, kilę dėl žaibo iškrovos sudaro tik 1 proc. visų gaisrų, tačiau palyginti su praėjusiais metais, šiemet jų kilo dvigubai daugiau – 91.

Be gaisrų gesinimo, ugniagesiai atliko ir 3971 kitą gelbėjimo darbą. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, jų padaugėjo beveik 33 proc. Tam daugiausia įtakos turėjo pavasarį išaugęs gelbėjimo darbų skaičius potvynių užlietose teritorijose, vasaros karščius lydėjusios vėtros ir liūtys. Gelbėjimo darbų metu ugniagesiams pavyko išgelbėti dar 358 gyventojus, iš jų 52 vaikus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...