2011 Gegužės 04

G. Varno madrigalinės operos gastroliuoja Prancūzijoje

veidas.lt

BFL

Režisieriaus Gintaro Varno lėlių spektaklių diptichas “Tankredžio ir Klorindos dvikova” bei “Nedėkingųjų šokis” pagal Klaudijaus Monteverdžio (Claudio Monteverdi) madrigalines operas gastroliuoja Prancūzijoje.

Spektaklius apipavidalino ir lėles sukūrė dailininkė Julija Skuratova, muzikinės dalies vadovas – Darius Stabinskas. Spektaklyje dalyvauja konsortas “Brevis”, aktoriai ir solistai.

Prancūzijoje spektaklis, be keliolikos pristatymų įvairiuose teatruose šalia Paryžiaus, rodomas dviejuose teatro festivaliuose. Gegužės 10 ir 11 dienomis lietuviai vaidins žymiajame Rytų ir Vidurio Europos teatrui skirtame festivalyje “Passage” Meco mieste, o gegužės 24-26 dienomis – Dižono teatro festivalyje.

Pirmą kartą Vilniuje 2008 m. rudenį parodytos gracingai ir su humoru pastatytos madrigalinės K. Monteverdžio operos tapo teatro sezono įvykiu ir sulaukė didelio publikos bei profesionalių operos meno vertintojų susidomėjimo.

2009 m. spektaklių diptichas pelnė du Auksinius scenos kryžius – apdovanota Gintaro Varno režisūra ir dailininkės Julijos Skuratovos lėlės.

Negailėjo spektakliui palankių įvertinimų ir Maskvos kritikai, kai 2009 m. pavasarį madrigalinės operos buvo parodytos nacionaliniame Rusijos teatro festivalyje “Auksinė kaukė”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...