2011 Sausio 07

Teatras

Į paskutines gastroles – du “urviniai”

veidas.lt

Aktorius Dainius Kazlauskas sugrįžo iš Maskvos ir kartu su kolega aktoriumi Dariumi Meškausku pradeda vienos populiariausių pastarojo meto komedijų “Urvinis žmogus” paskutines gastroles po Lietuvą.

Iš poros dešimčių išrinktųjų miestų pirmiausia “urvinis” užsuks į Naująją Akmenę, taip pat sausį numatyti apsilankymai Kaišiadoryse, Kėdainiuose ir Rokiškyje.

Septynerių metų sukaktį švenčiančio spektaklio kūrėjai sako, kad šios gastrolės skirtos padėkoti žiūrovams už jų nuolatinį palaikymą, bet jokiu būdu ne ašaroms braukti.

“Su “Urviniu žmogumi” atėjome į teatro pasaulį. Jis nemiršta, turime su juo dar įvairių sumanymų. Tačiau šiam spektakliui jau laikas užleisti sceną mūsų naujoms idėjoms ir pastatymams”, – aiškina “Idioteatro” vadovas Donatas Tarasevičius.

“Urvinį žmogų” pats režisavęs ir nuo pradžių jame vaidinantis D. Kazlauskas sako, kad jokio ypatingo pasirengimo paskutiniam turui nereikia, juk vaidmuo išanalizuotas po siūlelį, juolab, kad “urvinius” aktorius ir režisierius padovanojo ir Rusijos bei Lenkijos publikoms.

“Tai paskutinė galimybė “Urvinį žmogų” pamatyti arčiau savo namų”, – žiūrovus į pasirodymus kviečia D.Meškauskas, šiame spektaklyje vaidinantis daugiau nei penkerius metus.

Išleisdamas “Urvinį žmogų” į paskutines gastroles po šalį “Idioteatras” paskaičiavo: nuo premjeros 2005-ųjų sausį “urvinis” buvo rodytas beveik 650 kartų daugiau kaip 30-yje Lietuvos miestų ir miestelių, spektaklį pamatė daugiau kaip 230 tūkstančių žiūrovų. Prieš ketverius metus, 2006-ųjų lapkričio pabaigoje, bilietai į septynis kalėdinius “Urvinio žmogaus” spektaklius buvo parduoti per 15 minučių. Tokia statistika leidžia prašytis į populiariausių Lietuvoje kada nors rodytų spektaklių sąrašą.

Komediją “Urvinis žmogus” (angl. Defending the Caveman – Užtariamasis žodis urviniam žmogui) sukūrė amerikietis aktorius ir režisierius Robas Bekeris (Rob Becker). Jos premjera įvyko 1991 metais San Franciske. Vėliau spektaklis apvažiavo visas Jungtines Valstijas, 1995 metais debiutavo Brodvėjuje ir tapo rekordininku – ilgiausiai čia rodytu monospektakliu. Ta proga Niujorke net atsirado “Urvinio gatvė”: 1996 metais tuometinis miesto meras Rudolfas Džiulianis tokiu pavadinimu (angl. Caveman Way) perkrikštijo Vakarų 44-ąją gatvę, kurioje stovi šį spektaklį rodęs teatras “Helen Hayes Theater”.

“Urvinis žmogus” išverstas į 30 kalbų, komedija buvo rodyta 45-iose pasaulio šalyse, ją jau matė keli milijonai žiūrovų.

Artimiausio “Urvinio žmogaus” pasirodymai:

• Vilniaus klube “New York” sausio 11 d., 20 val.

• Naujosios Akmenės kultūros centras sausio 20 d., 18 val.

• Kaišiadorių kultūros centras sausio 21 d., 18 val.

• Kauno “Girstučio” kultūros rūmuose sausio 22 d., 18 val.

• Šiaulių dramos teatre sausio 25 d., 19 val.

• Kėdainių kultūros centre sausio 26 d., 18 val.

• Rokiškio kultūros centre sausio 27 d., 18 val.

• Vilniaus klube “New York” sausio 29 d., 20 val.

• Vilniaus klube “New York” vasario 14 d., 20 val.

• Kauno “Girstučio” kultūros rūmuose vasario 26 d., 18 val.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...