2010 Balandžio 15

Valstybės kontrolė

G. Švedienė tapo valstybės kontroliere

veidas.lt

Valstybės kontroliere paskirta Giedrė Švedienė, vadovavusi Valstybės kontrolės 3-iajam audito departamentui. Už G.Švedienę ketvirtadienį balsavo 108 Seimo nariai, prieš – 16, o vienas balsavimo biuletenis buvo sugadintas. Dėl G.Švedienės paskyrimo parlamentarai balsavo slaptai.

Konservatorių-krikdemų seniūnas Jurgis Razma tvirtino, kad dabar Valstybės kontrolė yra iš tų institucijų, kurios turi ir Seimo, ir visuomenės pasitikėjimą: “Tikiuosi, kad tą pasiekimų lygį išlaikys ir gal dar aukščiau pakels”.

Socialdemokratas Algirdas Butkevičius vylėsi, kad “su nauja vadove Valstybės kontrolė netaps politizuota institucija”.

Socialdemokratas Juozas Olekas tvirtino pasigendąs Valstybės kontrolės apibendrinančių rekomendacijų ir patarimų iš biudžeto lėšų gyvenančioms institucijoms ar dėl valstybės lėšomis finansuojamų projektų.

“Vienos ar kitos institucijos audito pagrindu būtų galima daryti išvadas ir kitose. Kartais matome, kad panašios klaidos, nusižengimai ar net nusikaltimai kartojasi tai vienur, tai kitur Jeigu būtų geri ir rimti apibendrinimai pateikti iš Valstybės kontrolės, tų pasitaikančių klaidų būtų galima išvengti ir geranoriškai vienos institucijos pasimokytų iš kitų”, – kalbėjo J.Olekas.

Audito komiteto narys konservatorius-krikdemas Kazimieras Uoka pasigedo iš Valstybės kontrolės “aktyvesnio reagavimo į einamuosius įvykius ir tokiu būdu būtų galima sutaupyti daug valstybės lėšų.

Pasak jo, Valstybės kontrolė netinkamai reagavo į VST privatizavimą bei “Leo LT” steigimą. “Gal ir domėjosi, bet viešai nuomonės nepasakė”, – sakė K.Uoka.

G.Švedienė, kuri yra energetikos viceministro Romo Švedo žmona, – ekonomistė analitikė, studijavusi Milane, kur įgijo bankininkystės ir finansų magistro laipsnį.

Ji yra dirbusi bendrovėje “Computerland”, Lietuvos nuolatinėje misijoje prie Jungtinių Tautų Ženevoje, Lietuvos bankininkystės, draudimo ir finansų institute, Finansų ministerijoje, buvo Finansų ministerijos atašė nuolatinėje ES atstovybėje Briuselyje, o iki 2009 metų vasaros – Vidaus reikalų ministerijos sekretore.

G.Švedienė pakeis šešerius metus Valstybės kontrolei vadovavusią Rasą Budbergytę, kuri gegužės mėnesį taps Europos Audito Rūmų nare. R.Budbergytę į šią Europos Sąjungos instituciją delegavo Seimas

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...