2011 Balandžio 28

Verslas

“Forbes” redaktorius: Lietuva turėtų supaprastinti verslo steigimo procedūras

BNS

AP

Žurnalo “Forbes” leidėjas ir vyriausiasis redaktorius Steve Forbesas (Styvas Forbsas) teigia, jog Lietuvai norint pritraukti daugiau užsienio investicijų, Lietuva turėtų supaprastinti verslo steigimo procedūras.

“Svarbu, kad Lietuva ir toliau laikytųsi protingos ekonominės politikos ir užtikrintų, jog šalyje tikrai būtų gerbiama įstatymo raidė. Investuotojai taip pat kreipia dėmesį į sąlygas, kurios sukuriamos vietos verslininkams. Lietuva turėtų supaprastinti verslo steigimo procedūras. 2011 metų verslo sąlygų reitinge “Doing Business” Pasaulio bankas Lietuvai verslo steigimo kategorijoje suteikė 87 vietą dėl didelio valstybės reguliavimo. Tai labai žema vieta”, – interviu “Verslo žinioms” sakė S.Forbesas.

Jis kalbėjo, jog Naujojoje Zelandijoje leidimą verslui galima gauti per vieną dieną, o Lietuvoje tai užtrunka 22 dienas. Anot S.Forbso, ir išlaidos verslo steigimo procedūroms Lietuvoje yra per didelės.

S.Forbesas neigiamai vertino ir politikų svarstomą galimybę įvesti progresinius pajamų mokesčius – taip, anot jo, Lietuva pasiųstų itin neigiamą signalą investuotojams: “Jie Lietuvą suprastų kaip priešišką verslumui”.

Tačiau jis teigė, jog iki šiol Lietuva gerai reagavo į pasaulinę ekonominę krizę įgyvendindama “skausmingus” sprendimus ir investuotojai noriai investuoja pinigus į Lietuvos skolos vertybinius popierius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Kaip vertinate galimybę, kad S.Skvernelis vadovaus naujai Vyriausybei?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...