2010 Rugsėjo 13

Užsienis

Fidelis Castro vadina Sarkozy “pamišėliu”

veidas.lt

Kubos lyderis Fidelis Castro pirmadienį paskelbtame straipsnyje pareiškė, jog Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy Meksikos dienraštyje “La Jornada” pasirodžiusiame F.Castro’s straipsnyje, N.Sarkozy pirmiausiai smerkiamas dėl romų išvarymo iš šalies. Anot Kubos lyderio, tai esąs “čigonų holokaustas”.

Taikp pat jis primena, kad Prancūzija yra trečioji pasaulyje branduolinė valstybė, o prie N.Sarkozy visą laiką nešiojamas lagaminėlis su branduolinio arsenalo, kurį sudaro daugiau kaip 300 atominio ginklo vienetų, paleidimo kodais.

“Tarkime, N.Sarkozy staiga išprotėja, o tai atrodo kaip tik ir vyksta. Ką tada darytų JT Saugumo Taryba su Sarkozy ir jo lagaminėliu?” – klausia F.Castro.

“Ar protinga, moralės ir etikos požiūriu, atakuoti Iraną, kuris smerkiamas dėl tariamų ketinimų pasigaminti tokio tipo bombų? Kur yra jo politikos protas ir logika?” – vėl klausia jis.

“Kas atsitiktų, jeigu Prancūzijos dešiniųjų radikalai nusprestų priversti Sarkozy laikytis rasistinės politikos prieš Europos Bendrijos normas?” – dar klausia F.Castro.

“Ar JT Saugumo Taryba atsakys į šiuos klausimus?” – pridūrė jis.

Po N.Sarkozy praėjusį mėnesį sakytos griežtos kalbos Prancūzija deportavo beveik tūkstantį romų į Bulgariją ir Rumuniją, nuo metų pradžios – daugiau kaip 8 tūkstančius, o 2009-aisiais iš Prancūzijos buvo išsiųsta 9875 romai.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...