2011 Sausio 14

Baltarusija

Europos Parlamentas ragina taikyti griežtas priemones Baltarusijos valdininkams, bet ne paprastiems piliečiams

veidas.lt

Europos Sąjunga (ES) gali uždrausti įvažiuoti į savo teritoriją bei įšaldyti baltarusių valdininkų, susijusių su valdžios naudotomis griežtomis priemonėmis gruodžio 19 dieną, sąskaitas, taip pat susieti šių draudimų panaikinimą su opozicijos lyderių paleidimu, sakoma Europos Parlamento spaudos tarnybos pranešime, kuris atspindi trečiadienį Briuselyje vykusios diskusijos dėl padėties Baltarusijoje išvadas.

Pasak šios informacijos, bendrame Europos parlamento pirmininko Jerzy Buzeko (Ježio Buzeko), Užsienio reikalų komiteto, Žmogaus teisių pakomitečio, Europos Parlamento delegacijos ryšiams su Baltarusija ir Rytų partnerystės parlamentinės asamblėjos pareiškime (EURONEST) keliama keletas esminių reikalavimų Europos Sąjungai.

Tarp jų: “paskelbti draudimą įvažiuoti ir įšaldyti sąskaitas baltarusių valdininkams, tiesiogiai susijusiems su griežtų priemonių naudojimu (prieš gruodžio 19 dienos akcijos dalyvius); šie draudimai gali būti atšaukti po to, kai bus paleisti visi opozicijos lyderiai, sulaikyti dėl šių įvykių”.

Be to, pranešama, kad minėtame pareiškime Europos Sąjunga raginama “stiprinti finansinę paramą Baltarusijos pilietinei visuomenei, neprikausomai žiniasklaidai ir nevyriausybinėms organizacijoms, padidinti finansinę paramą ir stipendijas baltarusių studentams, kurių daugelis buvo išmesti iš universiteto už dalyvavimą taikiuose protestuose”.

Taip pat jame siūloma “sumažinti vizų mokestį Baltarusijos piliečiams ir netgi visai panaikinti vizas studentams, mokslininkams ir menininkams”.

Be to, pareiškimo autoriai ragina peržiūrėti tarpparlamentinių santykių su Baltarusija pozicijas, taip pat Rytų partnerystės parlamentinės asamblėjos(EURONEST) darbą.

Spaudos tarnyba pažymi, kad “pradėdamas debatus J.Buzekas sutiko su dauguma Europos Parlamento narių, jog priemonės turi būti taikomos Baltarusijos valdininkams, bet nedidinama baltarusių piliečių izoliacija ir nebloginama jų padėtis”.

“Mūsų svarbiausias tikslas – išlaisvinti visus tuos, kurie lieka kalėjime, kurie buvo sulaikyti rinkimų dienos vakare. Turi būti panaikinti jiems keliami rimti kaltinimai. Suteikta būtina medicininė pagalba visiems, kam reikia. Tai – būtina sąlyga, jeigu Baltarusija nori palaikyti kokius nors santykius su ES”, – cituoja J.Buzeko žodžius spaudos tarnyba.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. abc abc rašo:

    nu pyzda trys is eiles straipsniai apie baltarusija
    eikit jus kurvos daunai nachui


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...