2011 Rugpjūčio 01

Europos Komisija nori stebėti tyrimą dėl M. Golovatovo neperdavimo

veidas.lt

BFL

Europos Komisarė, reikšdama neabejingumą situacijai dėl Michailo Golovatovo neperdavimo Lietuvai incidento, stebėtojo teisėmis siūlo deleguoti Europos Komisijos atstovą į dvišalę Lietuvos ir Austrijos ekspertų darbo grupę, tiriančią šio įvykio aplinkybes.

Europos Komisarė Viviane Reding Lietuvos ir Austrijos teisingumo ministrams adresuotame laiške pabrėžė, kad Komisija tiesiogiai nesikiš į dviejų valstybių ekspertų atliekamą tyrimą, tačiau nori stebėti darbo grupės veiklą ir įvertinti visus šią situaciją nulėmusius aspektus, kurie gali būti svarbūs Europos Sąjungos piliečių interesams ateityje ginti bei teisinei bazei tobulinti.

Komisarė dar kartą priminė, kad visos Europos Sąjungos šalys savo santykius pirmiausia privalo grįsti geranorišku ir glaudžiu bendradarbiavimu. Tai itin svarbu siekiant, kad Europoje vyrautų tarpusavio pasitikėjimas, kuris grindžiamas laisvės, saugumo ir teisingumo principų užtikrinimu. Ji taip pat akcentavo, kad dar Sopote vykusios Europos teisingumo ir vidaus reikalų Tarybos metu pasveikino abiejų šalių iniciatyvą kartu išsiaiškinti visas šio įvykio aplinkybes, nes tai yra labai svarbu siekiant užtikrinti, kad tokie atvejai ateityje nepasikartotų nei vienoje iš Europos Sąjungos šalių.

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius, teigiamai vertindamas Komisarės siūlymą dėl atstovo delegavimo sako, jog tai rodo, kad Europa nelieka abejinga šiai situacijai, kuri įnešė dvejonių dėl esminių ES vertybių pamatų tvirtumo ir toliau padės siekti, kad tokie atvejai ne tik būtų tinkamai įvertinti, bet ir užkardyti ateityje.

Penktadienį Europos Komisarei buvo perduotas Lietuvos sutikimas įtraukti į darbo grupę Europos Komisijos atstovą. Dėl jo dalyvavimo sutikimą arba atsisakymą Komisijai iki šios dienos pabaigos dar turi pareikšti ir Austrija.

Darbo grupė, sudaryta iš abiejų šalių Generalinės prokuratūros bei Teisingumo ministerijų atstovų šį ketvirtadienį, t.y. rugpjūčio 4 d. susitiks Austrijoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...