2014 Gruodžio 29

Europoje ir pasaulyje

veidas.lt

Naujųjų metų sutikimą švenčia kone visas pasaulis. Kiekvienas trokšta, kad šventė būtų kuo įsimintinesnė. Žmonės juda į miestų centrus, plūsta į gatves kuo linksmiau pasitikti ateinančių metų. Ir beveik visi tiki: kaip Naujuosius sutiksi, tokie jie ir bus…

 

Paradų diena ir fejerverkų naktis Londone

Senutė Didžioji Britanija, matyt, jaučia tam tikrą moralinę kaltę dėl buvusių kolonijų, todėl, tarsi norėdama ją išpirkti, priima po savo stogu įvairaus plauko emigrantus ir jais rūpinasi. Naujųjų išvakarėse visi kviečiami prisidėti prie šventinio parado, kuris paprastai pajuda iš Pikadilio, žy­giuo­ja per Tra­fal­ga­ro aikš­tę iki Par­la­men­to aikš­tės Vest­mins­te­ryje.

Šiame masiniame karnavale galima pamatyti beveik visų Anglijoje gyvenančių tautybių atstovų, vilkinčių ir karnavaliniais, ir tautiniais drabužiais. Spal­vin­ga mi­nia – aktoriai, mimai, akrobatai, šokėjai, klounai, orkestrantai – su­ku­ria ne­pa­kar­to­ja­mą šven­ti­nę nuo­tai­ką, tvyrančią mieste iki pat vidurnakčio. O jam artėjant visų dėmesys nukrypsta į Big Beno bokšto laikrodį, iškilmingai skaičiuojantį paskutiniąsias metų minutes. Po jo simbolinių dvylikos dūžių dangų sudrebina įspūdingi fejerverkai, kurie skambant uždegančiai muzikai ir žinomiausių didžėjų komentarams trunka iki pusvalandžio ar ilgiau. Žymusis apžvalgos ratas „Londono akis“ nušvinta įvairiausiomis iliuminacijomis – valstybė čia netaupo. O įspūdingą Naujųjų sutikimo reginį tiesiogiai transliuoja BBC ir kitos televizijos.   

Maudynės šampano pursluose Paryžiuje

Prancūzai, pavakarieniavę su šeima prie bendro stalo, traukia į Eliziejaus Laukus – ten vidurnaktį prasideda masinės linksmybės. Kiekvienas sutiktasis išbučiuojamas, žmonės vieni kitus sveikina, vaišina šampanu ar baltu putojančiu vynu, be kurių ši šventė neįsivaizduojama. Dar geriamas karštas vynas ar sidras. Visi jaučiasi kaip broliai, giminės – tvyro tokia šilta atmosfera.

Nors i Eliziejaus Laukus atsinešti savo alkoholinių gėrimų oficialiai draudžiama (reikėtų pirkti vietinėse lauko kavinukėse), šios taisyklės nelabai  kas paiso – šampane tiesiog maudomasi.

Kitas privalomas paryžietiškas šventinis atributas – į blizgią traškią foliją įvynioti šokoladiniai skanėstai papilottes, kurių nusipirkti prieš Naujuosius galima visose parduotuvėse. Jie dovanojami bičiuliams, pažįstamiems, patikusiems aplinkiniams. Žinoma, dovanotojas ir pats būna jais apdovanotas.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-49-2014-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...