2010 Gruodžio 10

Terorizmas

Europoje didėja terorizmo grėsmė

veidas.lt

Kasmet Europoje įvykdoma maždaug po 500 teroristinių išpuolių, tačiau dabar jų grėsmė dar labiau padidėjo. Skelbiama, kad Vokietija, Prancūzija, Didžioji Britanija ir kitos Europos šalys tapo “Al Qaedos” ir kitų stambių teroristinių organizacijų taikiniu.

Prieš savaitę Vokietijos vidaus reikalų ministras Thomas de Maiziere paskelbė kol kas didžiausią Vokietijos istorijoje teroristinių išpuolių pavojų. Jo žodžiais tariant, Vokietija gali tapti teroristų taikiniu pačiu artimiausiu metu, ir tokios baimės esą pagrįstos tikrais faktais, keliančiais didelį nerimą.

Pastaruoju metu panašūs pranešimai Europoje tapo itin dažni. Tad galima teigti, kad iš esmės per kelerius metus terorizmo grėsmė Europoje gerokai išaugo. “Padėtis iš tiesų labai pasikeitė. Tiesa, reikia nerimauti, bet ne isterikuoti”, – mano Vokietijos ministras. Vis dėlto isterijai kilti pagrindo šiek tiek yra.

Nors lapkričio pabaigoje nieko siaubingo ir neįvyko, pavojus Vokietijoje vis dėlto nėra atšauktas. Priešingai, visuomenę pasiekė pranešimai, kad teroristinė organizacija “Al Qaeda” planavo užimti net Vokietijos Reichstagą. Be to, per Europą vykstančiuose traukiniuose pastarosiomis savaitėmis buvo aptikta net keletas bombų, kurios, kaip manoma, turėjo sprogti įvairiose šalyse, pradedant ta pačia Vokietija, baigiant Prancūzija, Didžiąja Britanija ir kitomis.

Beje, ir JAV valstybės departamento kovos su terorizmu koordinatorius Danielis Benjaminas vis dar neatšaukęs raginimo amerikiečiams, vykstantiems į Europą, būti budriems ir atsargiems, mat “žemyne terorizmo rizika yra itin išaugusi”.

Priminsime, kad spalio pradžioje JAV valstybės departamentas savo piliečiams paskelbė perspėjimą apie galimas teroristų atakas Europos šalių teritorijoje. Perspėjime rašoma, kad, pagal turimus duomenis, “Al Qaeda” ir su ja susijusios organizacijos ketina surengti teroristinius išpuolius Senajame žemyne.

Europoje esantiems amerikiečiams tuomet (o ir dabar) rekomenduota atkreipti dėmesį į padidėjusį pavojų ir pagal galimybes vengti masinio susibūrimo vietų.

Be to, rugsėjo 29 d. pasirodė informacija, kad JAV, Vokietijos, Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos specialiosioms tarnyboms bendromis pastangomis pavyko užkirsti kelią stambiems teroro aktams Europos miestuose, tarp jų Londone, Paryžiuje ir Frankfurte.

Terorizmo pavojus – nevienodas

Vertinant viso pasaulio mastu, Europa priskiriama prie vidutinės rizikos patirti teroristų ataką zonų. Nors Europolo duomenimis, bendras planuojamų ir įvykdomų teroristinių išpuolių skaičius žemyne kasmet viršija 500.

Pagal teroristų keliamą grėsmę nė viena Europos valstybė nelenkia šiuo požiūriu pirmaujančio Somalio, taip pat pirmajame dešimtuke esančių Pakistano, Irako, Afganistano, Kolumbijos, turistų pamėgtojo Tailando, Filipinų, Jemeno bei mūsų kaimynės Rusijos. Vis dėlto terorizmo grėsmės indeksas, kurį nuolat skelbia korporacija “Maplecroft”, Europoje yra išaugęs.

Šiuo metu Graikija yra 24-a labiausiai nukentėti nuo teroristų rizikuojanti valstybė pasaulyje ir pirma – Europoje. Per metus čia įvykdyta net 180 didesnių ar mažesnių teroristinių išpuolių – daugiau nei, tarkime, Jemene.

Tiesa, daugelis teroristinių išpuolių Graikijoje baigiasi be žmonių aukų, tačiau pridaro labai daug žalos. Prisiminkime vien šių metų lapkričio pradžios bombų sprogimus, suniokojusius kelias ambasadas ir oficialių Graikijos institucijų pastatus.

Beje, nuo Graikijos nedaug, vos trimis pozicijomis, pasaulio mastu atsilieka Ispanija, kurioje veikia pavojingiausia ir daugiausiai Europoje grėsmės dėl teroristinių išpuolių kelianti grupuotė ETA.

Tačiau pastaruoju metu Europą bloga akimi nužiūrinėja jau ir minėta “Al Qaeda”, ir įvairios islamistinės, nacionalistinės bei separatistinės organizacijos, tad terorizmo rizika didėja ir Prancūzijoje, kuri pagal rizikingumą terorizmo atžvilgiu užima 44-ą vietą pasaulyje, ir 46-oje vietoje esančioje Didžiojoje Britanijoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Arvydas Damijonaitis Arvydas Damijonaitis rašo:

    Pavojingiausias teroristas
    INFORMACIJA:Po Vilties prezidento S.Lozoraičio nužudymo,mėlynanosio pirmojo partijos sekretoriaus prezidentavimo,totaliai demoralizuota Lietuva tapo Rusijos imperijos buferiuku,emigracijos kloaka.Tą įrodo lietuvaitės E.Kusaitės meilės istorija genocidą patyrusiai Čečėnijai.Matome,nėra Lietuvos valstybės,jos piliečiai atiduodami monstrui ,Rusijos imperijos spec tarnyboms.Rusija,slėpdama Medininkų žudikus,neturėtų būti prileidžiama prie Lietuvos piliečių,juos tardyti,nedalyvaujant Lietuvos pareigūnams.Šiuo metu Čečėnijoje yra “užkasami” čečėnų tautos genocido įrodymai,kolaborantas Kadyrovas pasamdytas naikinti Rusijos vykdyto čečėnų tautos genocido faktus,masines žudynes…E.Kusaitė yra lietuvių pasididžiavimas.Pavojingiausias pasaulio teroristas yra NKVD-KGB tradicijas paveldėjusi Rusija,turinti Lietuvoje ambasadą,kurios teritorija yra didžiausia Europoje…Emigracijos kloaka Lietuvos valstybė akivaizdžiai tampa Rusijos spec tarnybų marionete..Arvydas Damijonaitis


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...