2010 Gruodžio 02

Ginkluotė

Europinė PRG bus su Rusija, arba prieš Rusiją

veidas.lt

Priešraketinės gynybos (PRG) sistemą Europoje galima kurti tik kartu su Rusija, pareiškė Rusijos nuolatinis atstovas prie NATO Dmitrijus Rogozinas žurnalistams Maskvoje.

Pasak jo, Rusija nemato raketų grėsmės Europos šiaurėje, todėl ten PRG sistemas dislokuoti nereikėtų.

Priešingu atveju, Rusija būtų priversta plėtoti savo smogiamąsias pajėgas.

“Jeigu mes sužinosime, kad bendromis pastangomis bus kuriama karinė PRG infrastruktūra Rusijos šiaurės vakarų pasienyje, nekabant apie šiaurę, jeigu mes sužinosime, kad šiame sektoriuje, kuris yra Rusijos strateginių pajėgų sektorius, bus dislokuojamos strateginės raketų gaudymo sistemos, mes būsime priversti vystyti smogiamąsias sistemas garantuotam jų įveikimui”, – pareiškė D.Rogozinas.

Jis pabrėžė, kad “tokiu atveju mes negalėsime sėdėti sudėję rankas ir sąžiningai perspėjame, kad būsime priversti parengti tas priemones, kurios leis mums ramiai kvėpuoti”.

“PRG Europoje gali būti tik dalyvaujant joje Rusijai, arba ji bus nukreipta prieš ją. Trečio varianto nėra”, – sakė jis.

“Tuo tarpu mūsų politinė vadovybė lieka ištikima partnere, ištikima savo įsipareigojimams šioje jautrioje sferoje”, – nurodė Rusijos atstovas prie NATO.

Be kita ko, D.Rogozinas pažymėjo. jog europinė PRG iš esmės bus amerikietiška sistema po NATO sparnu.

Jis dar kartą pakartojo neseniai Europos Parlamente pasakytą alegorišką Rusijos palyginimą su lokiu, kuris guli savo guolyje ir čiulpią leteną.

“Staiga atbėga pas jį 28 medžiotojai ir sako: meški, einam kartu, pamedžiosim kiškius. O lokiui iš karto klausimas: o kodėl medžiotojų šautuvuose kalibras ne kiškiams, o meškoms?” – kalbėjo D.Rogozinas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...