2011 Vasario 26

Užsienis

Rusija tiekia raketas Sirijai

veidas.lt

Rusija neatsisako vykdyti sutartį dėl priešlaivinių raketų “Jachont” tiekimo Sirijai, pareiškė gynybos ministras Anatolijus Serdiukovas.

“Kontraktas yra realizavimo stadijoje”, – sakė jis šeštadienį žurnalistams Vladivostoke.

Pasak karinių ir diplomatijos šaltinių, į Siriją jau pristatyti du kranto raketų paleidimo kompleksai “Bastion” su raketomis “Jachont”. Sandorio suma sudaro ne mažiau kaip 300 mln. dolerių.

Komplekso “Bastion” paskirtis yra jūros pakrantės gynyba 600 kilometrų ruože bei įvairios klasės ir tipo laivų naikinimas.

Raketa “Jachont” gali pasiekti taikinius, esančius už horizonto. Kariškiai juokauja, kad ši sparnuotoji raketa panaudojama pagal principą “iššovei ir užmiršai”. Ji skrieja viršgarsiniu greičiu; ją galima paleisti iš įvairių laivų (ir povandeninių), orlaivių, kranto objektų.

“Jachont” gali sunaikinti taikinius, esančius už 300 kilometrų, nešti daugiau kaip 200 kilogramų kovinę galvutę. Leidžiant salvėmis, raketos startuoja kas 2-5 sekundes.

Susitarimą dėl modernių valdomų sparnuotųjų raketų “Jachont” tiekimo Sirijai Maskva pasirašė 2007 metais, bet vykdyti jį buvo delsiama.

Šiuo susitarimu pasipiktino Izraelis ir Jungtinės Amerikos Valstijos; taip pat kalbėta, jog Rusija gali panaikinti šį kontraktą dėl neramumų Afrikos šiaurėje ir Artimuosiuose Rytuose.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...