2011 Sausio 19

Ekonomika

Europą šiemet gali vėl ištikti recesija

veidas.lt

Europą šiemet gali ir vėl ištikti recesija, pažeisdama pasaulio ekonomikos atsigavimą, kurį jau stabdo sulėtėjęs augimas JAV ir Japonijoje, įspėjo Jungtinės Tautos (JT).

Europą, kur vis didėja skirtumas tarp Vokietijos ir skolų slegiamų Graikijos, Airijos, Portugalijos ir Ispanijos, ištiks recesija, jei skubiai nebus pakeista politika, sakoma JT prekybos ir plėtros ataskaitoje.

“Europai gresia nuosmukis, tuo tarpu JAV ir Japonijos ekonomiką ištiks stagnacija, o vėliau galbūt ir recesija”, – sakoma pranešime.

Europos periferiniai ūkiai “arba toliau smuks, arba, geriausiu atveju, nežymiai paūgės” įspėjo JT ir pridūrė, jog dėl to augimas besivystančiose šalyse gali smukti beveik 1 procentu.

Nors manoma, jog besivystančios šalys ateinančiais metais taps pasaulio ekonomikos augimo varikliu, jų augimas gali nusilpti.

“Atrodo, kad situacija yra gera, tačiau gali kilti pavojus”, – sakė JT ekonomistas Heineris Flassbeckas (Haineris Flasbekas) ir pridūrė, jog Kinijoje bei Indijoje matomi teigiami ženklai, tačiau jie pamažu nyksta.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...