- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Europą šiemet gali vėl ištikti recesija

Autorius: veidas.lt | 2011 01 19 @ 16:30 | Aktualijos | No Comments

Europą šiemet gali ir vėl ištikti recesija, pažeisdama pasaulio ekonomikos atsigavimą, kurį jau stabdo sulėtėjęs augimas JAV ir Japonijoje, įspėjo Jungtinės Tautos (JT).

Europą, kur vis didėja skirtumas tarp Vokietijos ir skolų slegiamų Graikijos, Airijos, Portugalijos ir Ispanijos, ištiks recesija, jei skubiai nebus pakeista politika, sakoma JT prekybos ir plėtros ataskaitoje.

“Europai gresia nuosmukis, tuo tarpu JAV ir Japonijos ekonomiką ištiks stagnacija, o vėliau galbūt ir recesija”, – sakoma pranešime.

Europos periferiniai ūkiai “arba toliau smuks, arba, geriausiu atveju, nežymiai paūgės” įspėjo JT ir pridūrė, jog dėl to augimas besivystančiose šalyse gali smukti beveik 1 procentu.

Nors manoma, jog besivystančios šalys ateinančiais metais taps pasaulio ekonomikos augimo varikliu, jų augimas gali nusilpti.

“Atrodo, kad situacija yra gera, tačiau gali kilti pavojus”, – sakė JT ekonomistas Heineris Flassbeckas (Haineris Flasbekas) ir pridūrė, jog Kinijoje bei Indijoje matomi teigiami ženklai, tačiau jie pamažu nyksta.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/europa-siemet-gali-vel-istikti-recesija

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.