2011 Birželio 28

Europa rengia atsarginį Graikijos gelbėjimo planą

veidas.lt

Scanpix

Europos Sąjungos (ES) atstovai rengia atsarginį Graikijos gelbėjimo planą tuo atveju, jeigu parlamentas atmestų taupymo priemonių programą ir šalis negalėtų gauti kitos ES ir Tarptautinio valiutos fondo paramos dalies, pranešė trys šaltiniai iš euro zonos šalių.

Kaip skelbia šaltiniai, planas rengiamas jau kelias savaites. Tai daroma siekiant garantuoti Graikijai būtiną likvidumą ir užkirsti kelią bankrotui tuo atveju, jeigu 12 mlrd. eurų paramos dalis nebūtų pervesta liepos viduryje.

Be to, šio plano autoriai tikisi išvengti krizės plitimo iš Graikijos į Airiją, Portugaliją ir Ispaniją ir potencialių padarinių visos Europos bankų sistemai – juk Prancūzijos ir Vokietijos bankai yra stambiausi Graikijos obligacijų turėtojai.

Planas skiriasi nuo Prancūzijos siūlymo įtraukti privačias kompanijas į antrąją Graikijos gelbėjimo programą. Jis svarstomas dabar, nors Europos Komisijos (EK) pirmininkas Žozė Manuelis Barozas (Jose Manuelio Barroso) ir kiti aukšti ES pareigūnai ne kartą yra pareiškę, kad “Graikijai nėra plano B”.

“Mes svarstome rezervinį planą jau kurį laiką, kelias savaites”, – sakė “Reuters” vienas finansų valdininkas, dalyvaujantis Graikijos gelbėjimo programoje.

Šaltiniai neatskleidė svarstomo plano detalių, tik pareiškė, kad kai kurie variantai jau buvo atmesti, įskaitant ir Europos laikinosios paskolos Atėnams išdavimą.

Graikijos parlamentas balsuos dėl reformavimo programos birželio 29 ir 30 dienomis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...