2012 Gegužės 11

Estijoje statoma nauja elektrinė energetiniam saugumui

veidas.lt


Gegužę „Eesti Energia“ pradėjo naujos 300 megavatų galios elektrinės statybos darbus. Tikimasi, kad naujoji Auverės elektrinė bus baigta statyti iki 2015-ųjų pabaigos. Jos gaminama elektros energija užtikrins patikimą elektros energijos tiekimą Estijoje ir prisidės prie energetinio stabilumo regione kūrimo.

„Pasirinkusi energetinės nepriklausomybės kelią, Estija pasirinko ir savarankiškai padengti bazinį elektros energijos poreikį. Auverės elektrinė yra statoma vadovaujantis nacionaliniu interesu – užtikrinti patikimą energijos tiekimą ir šalies energetinę nepriklausomybę“, – sako „Eesti Energia“ valdybos pirmininkas Sandor Liive.

Auverės elektrinė buvo projektuojama taip, kad užtikrintų pakankamai lanksčią elektros gamybą. Generuoti elektrą ar padidinti jos gamybos apimtis elektrinė galės beveik iškart, kai tik bus jaučiamas toks poreikis. Tai, energetinio saugumo kontekste, yra aktualu ir vartotojams Lietuvoje, kurią su Estija sieja elektros netiesioginės elektros jungtys.

Naujoje „Eesti Energia“ jėgainėje elektrai gaminti bus naudojami skalūnai, tačiau yra numatyta galimybė net iki 50 proc. jų pakeisti biokuru. Tai leis iš dalies amortizuoti elektros gamybos kainų šuolius, jeigustaiga išaugtų taršos leidimų kaina. Joje naudojamas biokuras leistų sumažinti anglies dvideginio emisijas iki modernių gamtinėmis dujomis kūrenamų elektrinių lygio. Be to, tikimasi, kad vietininėje rinkoje išgaunamas kuras, kuris bus naudojamas elektrinėje, padėtų apsisaugoti nuo galimų tarptautinių kuro kainų šuolių.

Elektrinei kūrenti naudojamas biokuras ir pritaikytas efektyvesnis žaliavų kūrenimo būdas Auverės jėgainę padarys žymiai draugiškesnę aplinkai nei panašios galios tik skalūnais kūrenamos jėgainės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...