2010 Gruodžio 09

Spaudos aktualija

Kauno termofikacijos elektrinė – ant prekystalio

veidas.lt

Rusijos koncerno “Gazprom” valdoma Kauno termofikacijos elektrinė (KTE) gali būti parduota. Jos vadovas sako, kad ja besidominčiųjų netrūksta.

Kauno valdžia viliasi, kad atėjus naujam savininkui, miestui pavyktų išardyti šilumos ūkio monopolį, pranešė LTV “Panorama”.

Kauno termofikacijos elektrinės vadovas neprognozuoja, kada ir ar iš viso “Gazprom” parduos septynerius metus valdomą elektrinę. Tačiau jis pripažįsta, kad susidomėjimas pirkti jėgainę yra – ja domisi Skandinavijos, Europos ir Lietuvos bendrovės.

“Atvažiuoja svečiai, pasižiūri, pasidomi rodikliais, pasidomi aplinka. Manyčiau, kada dabar aplinka nėra pati geriausia, kadangi vis tiek laikas spaudžia – artėja 2016 metų sausio 1 diena, kada elektrinė turi būti atnaujinta, kad galėtų dirbti naujose sąlygose, todėl investuotojams tas kelia tam tikrų susirūpinimų”, – teigė KTE generalinis direktorius Antanas Pranculis.

Paklaustas, ar “Gazprom” nori parduoti elektrinę, jos valdybos narys Rimandas Stonys teigė: “Tiesiog nenorėčiau atsakinėti už “Gazprom”. Aš esu tik vienas iš nedidelių akcininkų Kauno termofikacinės elektrinės. Tegul pats “Gazprom” atsako, ar jis labai nori parduoti”.

Tačiau ekspertai sako matantys priežasčių, kodėl dujų gigantas dairosi elektrinės pirkėjo. Esą “Gazprom” suinteresuotas tik savo dujų deginimu, o tai nesuderinama su deklaruojama valdžios politika priklausomybę nuo šio kuro mažinti.

“Tas konfliktas tikriausiai yra pagrindinė priežastis, dėl ko jie bando perleisti tą objektą. Vieša paslaptis, kad ir “Fortum”, kitos įmonės domisi, kurios yra labai stiprios atsinaujinančių energijos šaltinių vystyme, biokuro naudojime, ir ta bazė, kuri yra ten, yra pati tinkamiausia tokiems projektams”, – mano Lietuvos energetikos konsultantų asociacijos prezidentas Valdas Lukoševičius.

Kauno meras neslepia norintis, kad elektrinę, iš kurios miestas perka 95 proc. šilumos, “Gazprom” parduotų. Esą savivaldybė galėtų derėtis su būsimų pirkėju ir išsireikalauti, kad miestas iš elektrinės pirktų ne daugiau kaip pusę šilumos, kitą – iš planuojamų statyti elektrinių.

“Vis tiek yra ir elektros energijos kvotos, šilumos kvotos ir šioje vietoje mes jaučiame Energetikos ministerijos palaikymą ir sudarome bendrą frontą, taigi mūsų koziriai irgi yra tam tikri”, – kalbėjo Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Naują elektrinę Petrašiūnuose kartu su “Kauno energija” siūlo statyti “Lietuvos energija”, vietos jėgainei dairosi ir suomių valdoma “Fortum Heat Lietuva”. Naują elektrinę savo teritorijoje jau kelerius metus žada statyti ir Kauno termofikacijos elektrinė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...