2012 Gruodžio 29

Estija dvigubina skalūnų naftos gamybos apimtis

veidas.lt

enef
Estijos energetikos bendrovės „Eesti Energia“ dukterinė įmonė „Enefit“ stiprina skalūnų naftos verslą. Auverės miestelyje bendrovė atidarė naują „Enefit280“ naftos gamyklą, kuri leis padidinti skalūnų naftos gamybą dukart, ir joje pagamino pirmąjį barelį skalūnų naftos. Iki 2016 metų bendrovė tikisi išplėtoti skalūnų naftos verslą, kad galėtų gaminti automobilinius degalus.

Nors šiandien „Eesti Energia“ yra labiausiai žinoma kaip elektros gamintoja, tačiau naftos skalūnų verslas jau sudaro didelę dalį „Eesti Energia“ verslo apyvartos ir pelno. Bendrovė ketina toliau plėtoti šią veiklą taikydamasi ne tik į Baltijos šalių, bet į pasaulinę rinką.

2010 metais „Enefit“ pradėjo skalūnų naftos gamyklos „Enefit280“ statybas norėdama panaudoti naujos kartos technologiją. Į dvejus metus trukusias naujosios gamyklos statybas investuota 260 mln. eurų (898 mln. litų). „Enefit280“ naftos gamykloje naudojama technologija yra daug efektyvesnė, draugiškesnė aplinkai ir galingesnė nei dabartinė naftos gamykla „Enefit140“.

„Šiandien mes galime didžiuodamiesi sakyti, kad mūsų naujoji technologija veikia”, – išgavus pirmąjį barelį naftos „Enefit280“ gamykloje sakė „Enefit” valdybos narys Harri Mikk.

Su naująja gamykla „Enefit“ gamybos apimtis padidins 2 mln. barelių skalūnų naftos bei 75 mln. kub. metrų dujų. Gamykloje įrengta 35 megavatų galios garais varoma turbina, kuri perteklinę šilumos energiją naudoja elektros, reikalingos pačios gamyklos darbui, gamybai.

Iki 2016 metų „Enefit“ ketina išplėtoti kompleksą, pritaikytą gaminti skystąjį kurą iš naftos skalūnų. Tokiu būdu pagamintas kuras būtų geresnės kokybės nei dabar išgauta nafta ir galėtų būti naudojamas kaip automobiliniai degalai, nes atitiktų visus šiuolaikinius standartus. Tam, kad galėtų pradėti gaminti degalus, bendrovė ketina įrengti dar dvi „Enefit280“ naftos gamyklas ir perdirbimo fabriką.

Šiandien „Enefit Oil and Gas“ valdo dvi „Enefit140“ gamyklas ir kasmet apdoroja apie 1,6 mln. tonų naftos skalūnų. Apie 60 proc. pagaminamos produkcijos yra eksportuojama ir naudojama kaip skystojo kuro komponentai. Vietos rinkoje naftos skalūnai plačiai naudojami katilinėse ir nedidelėse šilumos jėgainėse bei elektrinėse, taip pat žemės ūkio ir kalių tiesimo pramonėje.

„Enefit“ plėtoja naftos skalūnų pramonę ne tik Estijoje, bet ir užsienyje – šiuo metu vystomi projektai Jordanijoje ir JAV (Jutos valstijoje).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. giaras giaras rašo:

    estai turi smegenu


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...