2010 Lapkričio 20

Karinis biudžetas

Estija pažadėjo NATO didinti savo karines išlaidas

veidas.lt

Estija įsipareigojo iki 2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) padidinti savo karines išlaidas, pranešė penktadienį vyriausybės spaudos tarnyba.

“Estija labai rimtai numato sau tikslą artimiausi metu valstybės gynybai skirti du procentus nuo BVP”, – sakė Lisabonoje NATO viršūnių susitikime dalyvaujantis Estijos delegacijos vadovas ir ministras pirmininkas Andrus Ansipas.

Jo nuomone, šis žingsnis “ryškiausiai patvirtina tai, kad mes dalijamės su sąjungininkėmis solidarumo naštą bendram gynybiniam pajėgumui užtikrinti”.

Estijos premjeras taip pat sakė esąs patenkintas naująją strategine NATO koncepcija.

“Galingiausia pasaulyje gynybinė organizacija buvo sėkminga todėl, kad mes ne tik reagavome į esamas ir kylančias grėsmes, bet ir aktyviai formuojame mus supančią saugumo aplinką, – aiškino A.Ansipas. – Patvirtintoje strateginėje koncepcijoje pasaulyje pasiekta gera pusiausvyra tarp įprastų ir naujų grėsmių”.

Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Paetas (Urmas Pejetas), savo ruožtu, sakė esąs patenkintas, kad naujoji koncepcija patvirtino atvirų durų politikos tąsą.

“Principas – vienas už visus ir visi už vieną – nepajudinamas”, – pažymėjo jis.

“Lygiai taip pat galingai išreikšta žinia visoms demokratinėms valstybėms – NATO durys atviros norinčioms į ją įstoti valstybėms, ir jokia trečioji šalis negali pakeisti šią teisę”, – pabrėžė U.Paetas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...