2011 Rugsėjo 03

ES tvirtai laikysis reikalavimų išlaisvinti visus politinius kalinius Baltarusijoje

veidas.lt

Europos Sąjunga (ES) tvirtai laikysis reikalavimų dėl visų politinių kalinių išlaisvinimo prieš pradėdama dialogą su Baltarusija. Taip nusprendė ES šalių diplomatijos vadovai per neformalų susitikimą Lenkijos Sopoto mieste, – praneša naujienų agentūros.

„Pabrėžiame būtinybę išlaisvinti visus politinius kalinius Baltarusijoje“, – pareiškė Europos Sąjungos (ES) vyriausioji įgaliotinė užsienio reikalų ir saugumo klausimams Catherine Ashton per spaudos konferenciją.

„Visų Baltarusijos politinių kalinių išlaisvinimas ir reabilitacija, kad jie galėtų visaverčiai dalyvauti politiniame šalies gyvenime, yra sąlyga dialogui su Baltarusijos valdžia atnaujinti“, – pridūrė Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis.

Europą nustebino šią savaitę nuskambėjęs Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos pasiūlymas visiems politiniams priešininkams, tarp jų ir užsienio šalių atstovams, sėsti prie derybų stalo ir „kartu parengti pasitraukimo iš krizės strategiją“. Europos stebėtojų nuomone, bet koks siūlymas, susijęs su Minsko priartėjimu prie demokratijos, vertas dėmesio, tačiau A. Lukašenkos žodžių nepakanka.

„ES visada atvira bendradarbiavimui su Baltarusija, – pareiškė praėjusį penktadienį Europos Parlamento pirmininkas J. Buzekas. – Tačiau dabar ES nesutiks su jokiomis sutartimis ar derybomis skolon. Visų pirma, A. Lukašenka turi paleisti visus politinius kalinius, nuspręsti, kaip jis elgsis nepriklausomų organizacijų ir žiniasklaidos atžvilgiu“.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...