2011 Vasario 28

Konfliktas Libijoje

ES pritarė sankcijų Libijos lyderiui taikymui

veidas.lt

Europos Sąjunga (ES) pirmadienį priėmė sprendimą įšaldyti Libijos lyderio Muamaro Kadhafi (Muamaro Kadafio) ir 25 jo artimųjų sąskaitas bei suvaržyti jų keliones, pirmadienį pranešė Bendrijai pirmininkaujanti Vengrija.

“Šiomis ES priemonėmis ne tik įgyvendinama Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos vasario 26 dienos rezoliucija, bet ir taikomos papildomos autonominės sankcijos”, – sakė Vengrijos nacionalinės plėtros ministras Tamasas Fellegi (Tamašas Felegis).

“ES taryba uždraudė ginklų, amunicijos ir su ja susijusių medžiagų tiekimą Libijai, – sakė jis. – Taryba taip pat įvedė embargą įrangai, kuri gali būti panaudota represijoms šalies viduje”.

ES nusprendė taikyti kelionių suvaržymus M.Kadhafi ir 15 jo šeimos narių bei artimųjų, kurie yra “artimai susiję su režimu” bei ” atsakingi už žiaurų susidorojimą su civiliais, vykdomą” nuo vasario 16 dienos, sakė T.Fellegi.

“Taryba uždraudė išduoti vizas papildomai 10 žmonių”, nurodė ministras, tačiau daugiau detalių šiuo klausimu nepateikė.

Taip pat įšaldytos M.Kadhafi ir jo penkių šeimos narių bei dar 20-ies žmonių lėšos.

Kiek anksčiau ES užsienio politikos vadovė Catherine Ashton (Ketrin Ašton) sakė, kad žiaurūs, šokiruojantys Libijos režimo veiksmai prieš taikius demonstrantus reikalauja skubaus atsako. Paskelbtos sankcijos įsigalios artimiausiomis dienomis.

Tuo tarpu iš Vašingtono “Reuters” praneša, kad  Muamaras Kadhafi (Muamaras Kadafis) ignoruoja Tripolio gatvėse vykstančius protestus ir pareiškė, kad visi Libijos žmonės jį myli, pirmadienį interviu televizijos kanalo ABC žurnalistei Christiane Amanpour (Kristian Amanpur) pareiškė Libijos lyderis.

“Interviu Kadhafi man pasakė: “Visi žmonės myli mane. Jie mirs, kad apgintų mane”, – rašo Ch.Amanpour pranešime “Twitter”.

O iš Londono pranešama, kad Didžioji Britanija ir kitos šalys rengia planą, kuris numato nustatyti draudžiamą skraidyti Libijos aviacijai zoną, sakė britų ministras pirmininkas Davidas Cameronas (Deividas Kameronas) .

Kalbėdamas parlamente D.Cameronas ragino Muamarą Kadhafi (Muamarą Kadafį) atsistatydinti bei pareiškė, kad bus svarstomos visos priemonės spaudimui didinti, kad jis pasitrauktų iš posto.

“Mes neturime toleruoti šio režimo, kuris panaudoja karinę jėgą prieš savo žmones. Šiomis aplinkybėmis aš paprašiau Gynybos ministerijos ir Gynybos štabo kartu su sąjungininkais parengti karinės draudžiamos skraidyti zonos planus”, – nurodė premjeras.

Premjeras nepatikslino, ar skrydžių draudimo zona bus nustatyta tuoj pat, ar tuomet, kai padėtis Libijoje pablogės.

Pasak nepriklausomų vertinimų, per dvi savaites trukusius M.Kadhafi režimo priešininkų susirėmimus su saugumo pajėgomis Libijoje žuvo mažiausiai tūkstantis žmonių.

Britanija paskelbė sekmadienį įšaldžiusi Libijos lyderio M.Kadhafi sąskaitas ir atšaukusi jo diplomatinį imunitetą.

D.Cameronas patvirtino, kad Britanijos finansų ministerija užblokavo 900 mln. svarų sterlingų banknotais siuntimą Libijai.

Savaitgalį britų karo lėktuvai atliko du skrydžius, kad išgabentų britų specialistus iš naftos verslovių Libijos dykumoje. Pasak D.Camerono, vienas lėktuvas per antrąjį skrydį buvo apšaudytas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...