2011 Birželio 03

ES paragino Rusiją leisti įvežti daržoves

veidas.lt

BFL

Europos Komisija ketvirtadienį paragino Rusiją nedelsiant atšaukti draudimą įvežti daržoves iš Europos Sąjungos (ES) šalių, įvestą dėl žarnyno infekcijos paplitimo, praneša AFP.

Europos valdininkai šį Rusijos vartotojų teisių priežiūros tarnybos “Rospotrebnadzor” sprendimą vadina “neproporcinga priemone”. Europos Komisija pabrėžė, kad susirgimų atvejų užregistruota tik viename Europos regione – Šiaurės Vokietijoje.

Kreipimesi į Rusijos valdžią ES taip pat pabrėžė suteikianti išsamią informaciją apie ligos plitimą visoms savo partnerėms, įskaitant ir Rusiją, ir ketina tą daryti ir ateityje.

Kaip jau skelbta, gegužės 30 d. “Rospotrebnadzor” paskelbė draudimą įvežti šviežias daržoves iš Vokietijos ir Ispanijos, o nuo birželio 2 dienos šis laikinasis draudimas taikomas ir šviežioms daržovėms iš visų ES šalių.

Draudimas importuoti daržoves iš ES susijęs su žarnyno infekcijos protrūkiu ES. Naujausiais duomenimis, dėl enterohemoraginės žarnyno lazdelės (EHEC) sukeltų ligų jau mirė 18 žmonių, 17 iš jų – Vokietijoje.

ES į Rusiją iš importuoja daržovių už 600 mln. eurų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...