2011 Gegužės 30

Griežtinama visų importuojamų daržovių kontrolė

veidas.lt

BFL

Europoje kilus panikai dėl užkrėstų agurkų iš Ispanijos, Lietuvoje griežtinama importuojamų daržovių kontrolė.

Papildomai patikrai sulaikyta ispaniškų agurkų siunta “Rivonos” įmonei, valdančiai prekybos tinklus “Norfa”.

Apie tai pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo informavo žemės ūkio viceministras Aušrys Macijauskas.

Anot A. Macijausko, Žemės ūkio ministerija atidžiai stebi situaciją. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba suaktyvino kontrolę.

“Šiuo metu visos siuntos yra tikrinamos papildomai, ypač atkreipiant dėmesį, jeigu daržovių siuntose yra daržovių, kurių kilmės šalis nurodoma Ispanija. Šiomis dienomis yra sulaikytos kelios tokios siuntos papildomai patikrai. Labai intensyviai tikrinami daržovių likučiai, esantys prekybos centruose, ir kol kas kažkokių signalų apie užterštumą ar užkrėstumą neturime”, – sakė A. Macijauskas.

Viceministras patikslino, kad sulaikytos daržovių siuntos buvo adresuotos “Rivonai”.

Jo žiniomis, apskritai šiuo metu Lietuvos rinkoje ispaniškų agurkų yra, tačiau visuose prekybos centruose tyrimams paimti šių daržovių pavyzdžiai ir kol kas užkrėtimų nenustatyta.

“Šiandien ryte Maisto ir veterinarijos tarnyba gavo įpareigojimą sugriežtinti kontrolę ne tiktai prekybos centruose, tačiau ir kitose prekybos vietose – mažesnėse parduotuvėse, turgavietėse ir kitose prekyvietėse, kur prekiaujama importine atvežtine produkcija”, – sakė žemės ūkio viceministras ir pabrėžė, kad griežtinama visų importuojamų daržovių kontrolė.

Naujausiais duomenimis, baiminamasi, kad žarnyno infekcijos epidemija, kilusi Vokietijoje, gali pasklisti į kitas Europos šalis.

Panika dėl užkrėstų agurkų persimetė iš Vokietijos į Čekiją, Vengriją, Liuksemburgą, Daniją ir Austriją, kurias taip pat pasiekė agurkai iš ispanų kompanijos “Fruent”. Austrijoje iš 33 parduotuvių sekmadienį buvo konfiskuoti visi ispaniški agurkai, taip pat pomidorai ir baklažanai. Danijoje valdžia kreipėsi į mažmenininkus su prašymu išimti iš parduotuvių ispaniškas daržoves.

Be Vokietijos, EHEC užsikrėtimo atvejų užregistruota Didžiojoje Britanijoje, Švedijoje, Danijoje ir Austrijoje. Dauguma šių žmonių neseniai buvo apsilankę Vokietijoje.

Naujausiais duomenimis, EHEC žarnyno lazdele Vokietijoje iš viso užsikrėtė apie 1 tūkst. žmonių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...