- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

ES paragino Rusiją leisti įvežti daržoves

Autorius: veidas.lt | 2011 06 03 @ 11:59 | Užsienis | No Comments

BFL

Europos Komisija ketvirtadienį paragino Rusiją nedelsiant atšaukti draudimą įvežti daržoves iš Europos Sąjungos (ES) šalių, įvestą dėl žarnyno infekcijos paplitimo, praneša AFP.

Europos valdininkai šį Rusijos vartotojų teisių priežiūros tarnybos “Rospotrebnadzor” sprendimą vadina “neproporcinga priemone”. Europos Komisija pabrėžė, kad susirgimų atvejų užregistruota tik viename Europos regione – Šiaurės Vokietijoje.

Kreipimesi į Rusijos valdžią ES taip pat pabrėžė suteikianti išsamią informaciją apie ligos plitimą visoms savo partnerėms, įskaitant ir Rusiją, ir ketina tą daryti ir ateityje.

Kaip jau skelbta, gegužės 30 d. “Rospotrebnadzor” paskelbė draudimą įvežti šviežias daržoves iš Vokietijos ir Ispanijos, o nuo birželio 2 dienos šis laikinasis draudimas taikomas ir šviežioms daržovėms iš visų ES šalių.

Draudimas importuoti daržoves iš ES susijęs su žarnyno infekcijos protrūkiu ES. Naujausiais duomenimis, dėl enterohemoraginės žarnyno lazdelės (EHEC) sukeltų ligų jau mirė 18 žmonių, 17 iš jų – Vokietijoje.

ES į Rusiją iš importuoja daržovių už 600 mln. eurų.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/es-paragino-rusija-leisti-ivezti-darzoves

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.