2011 Gegužės 21

ES ir Kaliningrado pasienio sutartį pasirašys

veidas.lt

ES ir Kaliningrado pasienio sutartį pasirašys

Rusijos Kaliningrado srities ir jos kaimynių Europos Sąjungos šalių sutartis dėl pasienio bendradarbiavimo gali būti pasirašyta šią vasarą, pranešė šeštadienį žurnalistams Kaliningrado srities gubernatorius Nikolajus Cukanovas po Rusijos, Vokietijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrų susitikimo.

Pasak jo, trijų ministrų pokalbyje kilo mintis, jog jau šią vasarą derybose dalyvaujančios šalys “priartės prie pasienio bendradarbiavimo sutarties”.

“Tai reiškia, kad Kaliningrado gyventojai, taip pat Lietuvos ir Lenkijos pasienio rajonų piliečiai galės kirsti sieną paprastesniu režimu”, – sakė N.Cukanovas.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas šeštadienį lankosi Kaliningrado srityje, susitinka su savo kolegomis iš Vokietijos ir Lenkijos – Guido Westerwelle (Gvidu Vestervele) ir Radoslawu  Sikorskiu (Radoslavu Sikorskiu).

R.Sikorskis viešai paprašė Europos Komisijos diplomatiniais kanalais kuo greičiau pasirašyti pakeistą potvarkį, kuris, patvirtinus Europos Parlamentui, leis pasirašyti jau parengtą sutartį dėl paprastesnio sienos kirtimo režimo, pranešė Lenkijos naujienų agentūra PAP,

Lenkijos diplomatijos vadovas sakė, kad tokia sutartis atneš praktinės naudos Lenkijos Pamario, Varmijos ir Mozūrų vaivadijų gyventojams.

PAP pažymi, kad Lenkija ir Rusija nori įvesti bevizį režimą visai Kaliningrado sričiai ir atitinkamai teritorijai Lenkijoje. Dabar veikiantys ES įstatymai leidžia bevizį režimą įvesti 30 kilometrų, arba, daugiausiai, 50 kilometrų ruože.

Kaliningrado sritis tarp Lenkijos ir Lietuvos užima juostą, kuri iš šiaurės į pietus yra 108 kilometrų ilgio, o iš rytų į vakarus – 205 kilometrų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...