2010 Birželio 03

Judėjimas

A. Kubilius: Kaliningradui susitarti dėl bevizio režimo nebus lengva

veidas.lt

Lietuvos premjeras Andrius Kubilius sako manąs, kad sutarti dėl bevizio režimo Rusijos Kaliningrado srities gyventojams Europos Sąjungoje (ES) nebūtų lengva, todėl Vilnius kol kas neseka Lenkijos pavyzdžiu su Rusija kartu garsiai kelti tokius prašymus.

Ministras pirmininkas ketvirtadienį sakė, kad Lietuva remia supaprastinto gyventojų judėjimo idėją tam tikro pasienio ruožo gyventojams, kaip leidžia ES teisė, bet dėl išimties, kad šios taisyklės būtų taikomos visam Kaliningradui, reikia ES pritarimo.

“Ne nuo mūsų priklauso, ar būtų leista tokios išimtys. Reikia pasiekti Europos Komisijoje ir Europos Vadovų Taryboje, kad taisyklės būtų keičiamos, ir nemanau, kad tai bus labai paprasta padaryti”, – interviu “Žinių radijui” sakė A.Kubilius.

Lenkijos ir Rusijos užsienio reikalų ministrai balandį viešai kreipėsi į Europos Komisiją, prašydami Kaliningrado sričiai taikyti specialias sąlygas. Lietuva prie šio viešo prašymo neprisijungė.

Už idėją atsisakyti vizų visam Kaliningradui Lenkijos ministras Radoslawas Sikorskis (Radoslavas Sikorski) agitavo ir trečiadienį per vizitą Vilniuje, kai kelis kartus viešai padėkojo A.Kubiliui už esą jo išsakytą paramą, nors tokia parama bent viešai aiškiai deklaruota nebuvo. Kad Lietuvos pozicija skiriasi nuo Lenkijos, A.Kubilius pakartojo ir ketvirtadienį.

“Čia yra daugiau taktikos ir retorikos klausimas. Mums atrodo, kad pradžiai reikia sutarti, ar tas taisykles įmanoma pakeisti, ir tada pradėti kalbėti dėl tokio palengvinto režimo. Lenkijos pusei atrodo, kad reikia pradžiai garsiai kalbėti, galbūt pavyks kažką tom kalbom pasiekti”, – sakė A.Kubilius.

Pagal supaprastintą vietos eismo tvarką, pasienio ruože gyvenantys žmonės galėtų sieną kirsti be vizų turėdami specialius leidimus. Dėl tokios tvarkos Lietuva derasi ir su Baltarusija.

Rusija šiuo metu siūlo ES įvesti bevizį režimą visiems jos gyventojams.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...