2010 Rugsėjo 07

Europos Parlamentas

Panaikinta V.Uspaskicho neliečiamybė

veidas.lt

Europos Parlamentas (EP) antradienį panaikino finansiniais nusikaltimais įtariamo Darbo partijos lyderio Viktoro Uspaskicho neliečiamybę. Politikas teigia, kad šį sprendimą skųs Europos Teisingumo Teismui.

“Per savaitę-pusantros bandysiu parengti skundą Europos Teisingumo Teismui Liuksemburge”, – BNS sakė V.Uspaskichas, Europos Parlamentui priėmus jam nepalankų sprendimą.

Eurparlamentaro V.Uspaskicho teisinio imuniteto panaikinimui plenarinėje sesijoje per balsavimą pritarė dauguma parlamento narių. Balsavimas vyko rankų pakėlimu.

Priėmęs tokį sprendimą Europos Parlamentas pritarė rugsėjo 2 dieną patvirtintai Teisės reikalų komiteto rekomendacijai.

Prieš balsavimą V.Uspaskichui buvo suteikta galimybė pasisakyti. DP lyderis negailėjo kritikos pranešimą dėl neliečiamybės panaikinimo parengusiam Vokietijos europarlamentarui Bernhardui Rapkay (Bernardui Rapkei) ir Lietuvos vykdytam tyrimui.

“Komitetas uždraudė man komentuoti šį pranešimą komiteto posėdyje. Esu oficialiai pripažintas politinio persekiojimo auka pagal Europos konvenciją. Bylą pradėjo ne policija, o korupmuotas ir politizuotas Valstybės saugumo departamentas. Šis departamentas bandė neteisėtai pagrobti mane naktį, rinkimų metu teismas uždraudė man susitikinėti su rinkėjais, bet man buvo leidžiama važiuoti į Tailandą, Indoneziją”, – kalbėjo politikas.

“Pranešėjas prašo jus pažeisti 6 ankstesnius Europos Parlamento sprendimus, niekada anksčiau EP nenaikino imuniteto politiniams lyderiams tokiose bylose”, – dėstė V.Uspaskichas, kol jį nutraukė tuo metu posėdžiui pirmininkavęs Italijos atstovas Gianni Pittella (Džanis Pitela).

B.Rapkay pranešime teigiama, kad byla V.Uspaskicho atžvilgiu nėra iškelta siekiant pakenkti jo kaip EP nario veiklai. Taip pat teigiama, kad “Lietuvos valdžios institucijos visapusiškai bendradarbiavo su Teisės reikalų komitetu ir pateikė patenkinamus atsakymus bei patvirtinimus”.

“Remiantis pirmiau išvardytais ir turimais dokumentais, darytina išvada, kad nėra priežasčių neatšaukti V. Uspaskicho parlamentinio imuniteto”, – rašoma pranešime.

Lietuvos generalinė prokuratūra dar pernai liepą kreipėsi į Europos Parlamento vadovą, prašydama panaikinti V.Uspaskicho teisinę neliečiamybę, kad Vilniaus apygardos teisme būtų galima toliau nagrinėti baudžiamąją bylą dėl opozicinės Darbo partijos “juodosios buhalterijos”, kurioje politikas yra kaltinamasis.

DP įtariama neįtraukusi į buhalterinę apskaitą daugiau kaip 24 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. išlaidų bei nesumokėjusi apie 4 mln. litų mokesčių.

Sunkiausias iš nusikaltimų, kuriais kaltinamas V.Uspaskichas – apgaulingas buhalterinės apskaitos tvarkymas. Už tai numatoma griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki 4 metų.

“Darbiečių” lyderis 2006 metų rugpjūtį pripažinus jį įtariamuoju daugiau nei metus nuo Lietuvos teisėsaugos slapstėsi Rusijoje, kur buvo pasiprašęs prieglobsčio. 2007-ųjų rugsėjį V.Uspaskichas pats grįžo į Lietuvą.

2008 metais Seimas buvo panaikinęs politiko imunitetą, tačiau 2009-aisiais išrinktas į Europarlamentą jis vėl įgijo neliečiamybę.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...