2010 Lapkričio 17

Statistika

Emigracija spalį buvo mažesnė nei rugsėjį

veidas.lt

2010 m. spalio mėn. savo išvykimą iš Lietuvos deklaravo 2 tūkst. gyventojų mažiau nei rugsėjo mėnesį.

Statistikos departamentas praneša, kad išankstiniais duomenimis, nuo 2010 m. rugsėjo mėn. deklaruotos emigracijos mastai sumažėjo. Rugsėjo mėn. savo išvykimą iš Lietuvos deklaravo 8,4 tūkst. gyventojų (4,2 tūkst. mažiau negu rugpjūčio mėn.), o spalio mėn. – 6,4 tūkst. šalies gyventojų ir, palyginti su rugsėjo mėn., emigrantų skaičius sumažėjo 2 tūkst.

Šių metų balandžio–rugpjūčio mėnesiais emigracijos iš Lietuvos mastai buvo dideli (vidutiniškai apie 10,7 tūkst. emigrantų per mėnesį). Tam įtakos galėjo turėti Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymu nustatyta prievolė nuolatiniams šalies gyventojams mokėti privalomojo sveikatos draudimo įmokas. Savo nuolatinės gyvenamosios vietos keitimą iš Lietuvos į užsienio valstybę galėjo deklaruoti ir tie, kurie gyveno užsienyje jau anksčiau.

Per dešimt šių metų mėnesių savo išvykimą iš Lietuvos deklaravo 74,1 tūkst. žmonių, tai 4 kartus daugiau negu per tą patį praėjusių metų laikotarpį. Statistikos departamento nedeklaruotos migracijos tyrimo vertinimais, iki 2010 m. kas antras-trečias iš Lietuvos išvykęs asmuo nedeklaravo savo išvykimo.

Patikslinti emigracijos mastus ir gyventojų skaičių 2001–2010 m. leis Lietuvos Respublikos 2011 m. visuotinis gyventojų ir būstų surašymas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...