2011 Birželio 06

Ėmėsi griežtų veiksmų prieš raginančius protestuoti

veidas.lt

Scanpix

Baltarusijos pareigūnai suėmė kelis aktyvistus ir paėmė kompiuterius, siekiant užgniaužti internete pasklidusius raginimus rengti masinius protestus ir nuversti šalies prezidentą Aleksandrą Lukašenką, pirmadienį pranešė opozicija.

Judėjimas “Už Didžiąją Baltarusiją” sukūrė savo svetainę Rusijoje populiariame socialiniame tinkle “Vkontakte”, ragindamas liepos 15 dieną Minsko centre surengti didelį protestą, siekiant nuversti autoritarinį A. Lukašenką.

Šio judėjimo administratorius Sergejus Pavliukevičius pentadienį buvo sulaikytas Baltarusijos valstybės saugumo komiteto (KGB). Jam buvo nurodyta nutraukti aktyvistų sveitainės veiklą, nes kitaip bus pateikti kaltinimai, opozicijos dienraščio “Naša niva” žurnalistas Kastusas Matušičius sakė naujienų agentūrai AFP.

K. Matušičius, kuris kalbėjosi su S. Pavliukevičiumi telefonu, nurodė, kad aktyvistas vėliau buvo paleistas. Opozicijos tinklalapis “Chartija 97″ taip pat patvirtino šį faktą, paskelbęs, kad aktyvistas buvo paleistas tą pačią dieną, tačiau pareigūnai konfiskavo jo kompiuterį.

Tuo tarpu kitas Baltarusijos interneto aktyvistas Dmitrijus Nefedovas taip pat buvo sulaikytas, o jo bute atlikta krata. Jam pateiktis kaltinimai dėl kratą atlikusių KGB pareigūnų įžeidimo, sakė K. Matušičius.

D. Nefedovo, kuris yra judėjimo “Revoliucija socialiniame tinkle” administratorius, kompiuteris taip pat buvo paimtas, praneša “Chartija 97″.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...