2013 Birželio 14

Elektroninės parduotuvės subrendo ir tapo kokybiškesnės

veidas.lt


Elektroninė prekyba Lietuvoje pasiekė brandos laikotarpį: prieš trejus ketverius metus elektroninių parduotuvių buvo begalė ir visos pardavinėjo vos ne viską.

Bet laikas padarė savo: vienadienės plaštakės dingo, o rinkos senbuviai susitupėjo, atsikratė nereikalingo balasto. Atsirado keletas naujų vardų, patobulėjo ir pirkėjai. Dabar žmonės labiau pasitiki prekyba internetu, daugeliui tai tapo įprasta apsipirkimo praktika. Tiesa, elektroninių parduotuvių paslaugų kokybė vis dar gerokai skiriasi.
“Veido” periodikos leidyklai priklausantis žurnalas “Computer Bild Lietuva” atliko elektroninių parduotuvių testą. Tokių parduotuvių mūsų šalyje yra šimtai, todėl buvo atrinktos populiariausios, kurių apyvarta didžiausia. “Computer Bild Lietuva” ekspertai vertino nemažai parametrų: apsaugos priemones, prekių pasiūlą, atsiskaitymo būdus, galimybę derėtis dėl kainos, pasirinkti pristatymo kainą ir daugelį kitų.
Susumavus visus rezultatus paaiškėjo, kad pirmose trijose pozicijose atsidūrė imk.lt, pigu.lt ir bigbox.lt. Beje, panašų testą “Computer Bild Lietuva” atliko ir prieš trejus metus. Palyginus abiejų rezultatus paaiškėjo, kad per šį laikotarpį lietuviškos elektroninės parduotuvės subrendo ir tapo patogesnės bei kokybiškesnės. Pirkti daugumoje jų malonu ir nesudėtinga. Tad natūralu, kad elektroninių parduotuvių pirkėjų Lietuvoje daugėja (tiesa, ne taip greitai, kaip norėtų šių parduotuvių savininkai).
Kaip rodo Rinkos tyrimų centro atliktas tyrimas, pirkėjams labiausiai imponuoja tai, kad elektroninėse parduotuvėse prekės pigesnės, pirkti patogiau, nes niekur nereikia eiti, užima mažiau laiko, nėra eilių, be to, pateikiamas didesnis prekių asortimentas.

Populiariausios elektroninės parduotuvės
Elektroninė parduotuvė    Surinko balų
1. www.imk.lt    8,1
2. www.pigu.lt    8,02
3. www.bigbox.lt    7,26
4. www.skytech.lt    7,13
5. www.azon.lt    7,08
6. www.1a.lt    6,89
7. www.varle.lt    6,71
8. www.neriba.lt    6,6
9. www.avitela.lt    6,48
10. www.mediashop.lt    6,08

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. World17 World17 rašo:

    Deja “chebra” “Ekspertų” pamirš0 vieną dalyką, GARANTINIS REMONTAS.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...