2011 Gegužės 09

Ekstremistų grupuotė skelbia “al Qaedos” triumfą

veidas.lt

Scanpix

Viena su tarptautiniu teroristų tinklu “al Qaeda” susijusi grupuotė paskelbė, kad pastarieji sukilimai arabų pasaulyje žymi organizacijos, kuriai vadovavo praeitą savaitę nukautas Osama bin Ladenas, triumfą, sekmadienį informavo JAV įsikūrusi internetinės žvalgybos organizacija SITE.

“Viskas byloja…, kad įvykiai, besiritantys per arabų regioną, tėra vienas ir daugelio vaisių džihade, kuriame iškilų vaidmenį atliko šeichas (O. bin Ladenas)”, – sakoma Šiaurės Afrikoje veikiančio Islamiškojo Magribo “al Qaeda” (AQIM) pranešime, kurio vertimą pateikė SITE.

Šioje žinutėje reiškiamas sielvartas dėl O. bin Ladeno žūties per JAV komandosų reidą Pakistane. Pasak AQIM, “al Qaeda” įkūrėjas buvo nužudytas “kaip persekiojamas nuskurdęs svetimšalis, toli nuo savo tėvynės ir šeimos”.

Be to, AQIM teigia, kad “al Qaeda” lyderis atliko svarbų vaidmenį, griaunant arba sukeliant pavojų autoritariniams režimams arabų šalyse nuo Tuniso iki Sirijos, kurie “skęsta abejingume, biurokratijoje… ir korupcijoje”.

“Nes jis prieš savo mirtį stebėjo, kaip sprunka apimtas panikos Tuniso prezidentas; matė, kaip pažemintas Egipto prezidentas atsidūrė kalėjime, taip pat privertė drebėti apsimetėlį Libijos lyderį, Sirijos niekšą ir Jemeno tironą dėl visuotinių sukilimų bangos”, – SITE citavo AQIM pranešimą, kuris buvo išplatintas džihadistų tinklalapiuose.

Šiame pranešime taip pat kalbama apie grėsmę Saudo Arabijos, Jordanijos ir Bahreino monarchijoms bei kitų Artimųjų Rytų šalių vyriausybėms, mat “karaliai ir prezidentai atsidūrė blogesnėje būklėje, nes jų palaima dings, ir juos užgrius sunkumai”.

AQIM, kurios kovotojai nuo 2003 metų dažnai grobdavo užsieniečius turistus, žudydavo įkaitus ir rengdavo kruvinus išpuolius Sacharos regione, taip pat ragina savo sekėjus savo sielvartą dėl O. bin Ladeno nužudymo išreikšti veiksmais, sukylant prieš JAV ir Vakarų šalių “agresiją”.

“Neverkite jo… Verčiau sukilkite ir eikite jo keliu. Sukilkite ir stabdykite amerikiečių, sionistų ir Vakarų neteisingą agresiją visomis savo jėgomis ir energija”, – rašo grupuotė.

Artimųjų Rytų ir daugelio kitų šalių vyriausybė padidino budrumą, kai “al Qaeda” pažadėjo smurto išpuoliais keršyti už O. bin Ladeno nužudymą per JAV Karinio jūrų laivyno specialiųjų pajėgų (SEAL) gegužės 2 dieną surengtą reidą prieš jo buveinę Pakistane.

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) pareiškė, kad Amerika “nukaudama bin Ladeną nukirto galvą “Al-Qaeda”, tačiau Baltieji rūmai sekmadienį perspėjo, kad kol kas negalima skelbti šios ekstremistų grupuotės “strategiškai nugalėta”, taip pat nurodė, jog labai svarbu išlaikyti budrumą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...