2010 Birželio 01

Prekyba

Eksportą gelbėjo krizės nepaliestieji

veidas.lt

Krizė beveik 30 proc. nurėžė svarbios ekonomikos arterijos eksporto apimtis. Bet bendrame niūriame fone yra ir šviesių oazių, priimančių kone tiek pat, o kai kur net daugiau lietuviškos produkcijos.

Pavyzdžiui, per sunkiuosius pernykščius metus eksporto į Vokietiją apimtys išliko beveik nepakitusios ir siekė 4 mlrd. Lt. VšĮ “Eksportuojančioji Lietuva” generalinis direktorius Paulius Lukauskas patikina, kad Vokietija pati nepajuto sunkių krizės padarinių, todėl ir vartojimas šioje rinkoje beveik nesumažėjo. Pernai ten eksportuota daug naftos produktų, prie gerų statistikos duomenų prisidėjo ir kelių laivų pardavimas – tokie sandoriai reti, bet labai brangūs.

Labiausiai Lietuvos eksportas didėjo į Kazachstaną (697 mln. Lt). Prie to daugiausiai prisidėjo dėvėtų automobilių parvarinėtojai, mat kazachai pernai mūsų turguose įsigijo ir išsivežė tūkstančius automobilių. O štai į Azerbaidžaną (61 mln. Lt) ėmė keliauti lietuviški medienos gaminiai, maisto produktai – lietuviai greitai suuodė, kad ši šalis dėl nuosavų gamtos išteklių gausos nuo krizės beveik nenukentėjo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...