2014 Birželio 11

Ekonomikos studijos Lietuvoje

veidas.lt


Ekonomikos studijų programas siūlo didžioji dalis Lietuvos universitetų. Ko jos vertos? Kodėl ketvirtadalis absolventų eina tiesiai į darbo biržą, o ekonomikos doktorantai vyksta studijuoti į Honkongą? Atsakymai – “Veido” atliktame žurnalistiniame tyrime.

“Veido” sudarytame ekonomikos bakalauro ir magistro studijų programų reitinge remtasi skirtingų institucijų – Švietimo informacinių technologijų centro, Lietuvos darbo biržos (LDB), Studijų kokybės vertinimo centro (SKVC) pateiktais duomenimis. Šį kartą patys universitetai teikė tik duomenis apie akademinį personalą – kokia dalis studijų programos dėstytojų turi mokslo daktaro laipsnį, ir patikslino studijų programas.
Kad reitingas būtų tikslesnis ir objektyvesnis, taikyta ir aiški jo metodika. Bakalauro studijoms įvertinti pasirinkti keturi kriterijai. 2013 m. darbo neradusių absolventų dalis tarp visų tais metais baigusiųjų studijas (1 kriterijus) ir daktaro laipsnį turinčių dėstytojų dalis tarp visų studijų programos dėstytojų (2 kriterijus). Tai yra svariausi rodikliai ir jiems po ilgų konsultacijų redakcijoje, Lietuvos ir užsienio ekspertų patarimų suteikta didžiausia vertė – atitinkamai po 50 ir 30 proc. galutinio reitingo balo. 10 proc. reitingo balo skiriama užsienio studentų skaičiui tarp visų besimokančiųjų, bakalauro studijose (3 kriterijus). 10 proc. reitingo balo skirta už vidutinį konkursinį priimtųjų į valstybės finansuojamas studijų vietas pirmakursių balą (4 kriterijus).
Magistro studijoms įvertinti pasirinkti trys kriterijai: 2013 m. darbo neradusių absolventų dalis tarp visų tais metais baigusiųjų studijas – jam skirta 50 proc. galutinio reitingo balo. Daktaro laipsnį turinčių dėstytojų dalis tarp visų studijų programos dėstytojų – skirta 40 proc. galutinio reitingo balo. 10 proc. reitingo balo skiriama užsienio studentų skaičiui.
Reitinguojamos studijų programos pasirinktos remiantis Švietimo ir mokslo ministerijos AIKOS sistema pagal suteikiamą kvalifikacinį ekonomikos bakalauro arba magistro laipsnį.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 232014" bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-23-2014-m
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...