2010 Birželio 03

Skverbtis

EK įvertino Lietuvos ryšio plėtrą

veidas.lt

Šių metų pradžioje Lietuva užėmė trečią vietą tarp 27 Europos Sąjungos šalių pagal plačiajuosčio ryšio, teikiamo naudojant šviesolaidines linijas ir bevieles technologijas, plėtrą. Lietuva taip pat yra viena iš pirmaujančių Europoje pagal judriojo ryšio skvarbą bei skaitmeninės televizijos plėtros tendencijas.

Tokie duomenys pateikiami Europos Komisijos paskelbtoje Pažangos bendrojoje Europos elektroninių ryšių rinkoje ataskaitoje.

„Didelę pažangą Lietuvai leido padaryti plečiamas plačiajuosčio ryšio tinklas – šiuo metu kaimiškose vietovėse įgyvendinamas jau antrasis projekto RAIN etapas. Jį baigus, plačiajuosčio ryšio paslaugos taps prieinamos 98 proc. kaimiškųjų šalies vietovių“, – sakė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Šviesolaidinis internetas – sparčiausia iš šiuo metu naudojamų interneto technologijų. Pagal šviesolaidinio interneto ir bevielių technologijų plėtrą Lietuva jau pralenkė tokias šalis kaip Danija, Nyderlandai, Švedija, Liuksemburgas, Vokietija.

Lietuvos pažangą taip pat atspindi Europos Komisijos ataskaitoje pateikiami duomenys apie judriojo ryšio skvarbą bei skaitmeninės televizijos plėtros tendencijas.

Pagal skaitmeninės televizijos plėtros tendencijas ES šalyse, Europos Komisija nurodė Lietuvą, Prancūziją, Slovakiją ir Jungtinę Karalystę kaip šalis, kuriose galimybę naudotis skaitmeninės televizijos paslaugomis turi nemažiau kaip 70 procentų gyventojų. Ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, skaitmeninės antžeminės televizijos tinklai dabar aprėpia apie 92 proc. Lietuvos teritorijos, o galimybę naudotis skaitmenine antžemine televizija turi apie 95 proc. šalies gyventojų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...