2010 Gruodžio 21

Skolos

Mokykloms ir darželiams – išjungti telefonai

veidas.lt

Nuo lapkričio pabaigos sostinės mokyklos ir darželiai, dalis muziejų ir bibliotekų gyvena be telefono ryšio. Jei tiekėjams trūks kantrybė, ugdymo įstaigos gali likti ir be šilumos, elektros ar vandens, rašo “Vilniaus diena”.

Į švietimo ir ugdymo įstaigas paskambinti galima – skambučių priėmimo paslauga joms neišjungta. Tačiau galimybė skambinti kitiems – apribota.

Mokyklų ir darželių vadovai tarnybinius reikalus tvarko as meniniais mobiliaisiais telefonais. Šių išlaidų jiems niekas nekompensuos.

“Naudojamės privačiais telefonais. Stacionariais leista skambinti tik trumpaisiais numeriais – į centrinę buhalteriją, mokyklos viduje. I savivaldybės Švietimo skyrių jau skambinu iš savo”, – pasakojo Pilaitės vidurinės mokyklos direktorius Zotikas Popovas.

Apribojus telefoninio ryšio paslaugas, mokyklos negali išsiųsti fakso. Kad darbai nesustotų, įstaigų raštinės darbuotojai lekia į kaimynystėje veikiančias privačias įmones ar seniūniją.

“Taip ir sukamės. Didžiumą reikalų stengiamės tvarkyti elektroniniu paštu. Suprantame: ekonominė situacija prasta, lėšų nepakanka. Todėl didelio triukšmo ir nekeliame, verčiamės, kaip išmanome”, – kalbėjo Z.Popovas.

Darželio “Mažylis” direktorė Lidija Dikčienė apgailestavo, kad asmeniniu telefonu turi užsakinėti prekes, maisto produktus, pranešti tėvams, kad jų vaikas susirgo, ir panašiai.

“Ko nors neatvežė – skambini. Auklėtinis sunegalavo – vėl skambini. Elektroniniu paštu apie tokius dalykus neinformuosi: kas, jei jį patikrins tik kitą dieną? Ryšio problemos išsispręs, kai savivaldybė sumokės skolas. Tikimės geresnių laikų”, – sakė L.Dikčienė.

Bendrovė “Teo LT” sostinės švietimo ir ugdymo įstaigoms ryšio paslaugas apribojo dėl skolų. Skaičiuojama, kad savivaldybė įmonei už paslaugas skolinga daugiau nei 300 tūkst. litų.

“Skola kaupėsi ir nuolat didėjo maždaug pusę metų. Kaip ir bendraujant su visais klientais, “Teo LT” daug kartų informavo apie susidariusias skolas, siūlė lanksčius atsiskaitymo modelius, tačiau skola nemažėjo. Suprantame, kokios svarbios švietimo įstaigų veiklai yra telekomunikacijų paslaugos, todėl taikyti paslaugų teikimo apribojimus ėmėmės tik po daugelio savivaldybei siųstų priminimų ir įspėjimų”, – situaciją komentavo “Teo LT” atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

Jis akcentavo, kad telekomunikacijų apribojimus bendrovė pasirengusi nutraukti iškart po to, kai su ja bus atsiskaityta.

Savivaldybės Švietimo departamento direktorius Gintaras Alfonsas Petronis tvirtino, kad sumokėti už telefono ryšį savivaldybė neturi lėšų.

“Bandėme tolesnį paslaugos tiekimą užsitikrinti garantiniu raštu, bet “Teo LT” to neužteko. Pareikalavo, kad būtų atsiskaitoma ne raštais, bet realiai”, – sakė jis.

G.A.Petronis ir patikino, kad telefono ryšį mokyklos ir darželiai atgaus dar iki Naujųjų metų. Perskirsčius miesto biudžetą, tam skirta papildomų lėšų.

“Asignavimus gavome, todėl artimiausiu metu su “Teo LT” bus atsiskaityta”, – sakė jis.

Švietimo departamento vadovas tvirtino, kad būtų kur kas blogiau, jei mokyklos ir darželiai liktų be šilumos, elektros ar vandens. Esą jei ne šias paslaugas teikiančių bendrovių supratimas, galėtų grėsti ir tai.

“Šimtu procentų su tiekėjais neatsiskaitysime ir kitais metais”, – prognozavo G.A.Petronis.

Iš viso departamento skolos siekia apie 60 mln. litų. Jos ritasi nuo 2004 metų ir tolydžio pučiasi.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. john irabor john irabor rašo:

  Sveiki,

  Mano vardas yra John Irabor generalinis direktorius Ace paskola bendrovei. Mes suteikiame paskolas, svyruoja nuo $ 1000 $ 100 milijonų eurų. Mūsų paskolų gerai apdrausti ir maksimalų saugumą ne palūkanų norma 2%, mes teikti paskolas asmenų ir organizacijų, kurių ketinimai namų renovacijos, skolos konsolidavimas, refinansavimo ir naudinga kuriant ar verslo įmones. susisiekite su mumis elektroniniu paštu adresu: aceloanservices@hotmail.com
  Mes esame tarptautinės paskolos įmonė, kuri pasiūlė Paskolos įvairių asmenų ir įmonių, Europoje, Azijoje, Afrikoje ir kitose pasaulio dalyse. Mes apdalinti paskola JAV doleriais ($) ir GBP (£) ir bet kurioje jūsų pasirinktoje valiuta.

  Galimos Paskolos mes siūlome,
  * Asmeniniai Paskolos (Saugoma ir neužtikrintas)
  * Verslo paskolos (Secure ir neužtikrintas)
  * Būsto paskolos
  * Kombinuotas Paskolų
  * Studentų paskolos
  * Konsolidavimo paskolą ir daug daugiau:

  Kontaktinis adresas: aceloanservices@hotmail.com
  Ačiū.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...