2011 Kovo 04

Egiptas

Egipte referendumą dėl konstitucijos pataisų ketinama surengti kovo 19 dieną

veidas.lt

Referendumą dėl Egipto konstitucijos pataisų norima surengti kovo 19 dieną, pranešė naujienų agentūrai AFP penktadienį vienas kariškių šaltinis.

“Referendumas vyks kovo 19 dieną, priklausomai nuo saugumo būklės šalyje, – sakė pašnekovas. – Ši data bent yra numatyta”.

Anot BBC, pranešimas apie šio referendumo datą pasirodė ir socialinio tinklo “Facebook” Egipto vyriausybės puslapyje.

Jame pažymima, kad ketinama keisti septynis konstitucijos straipsnius; vienas straipsnis bus išimtas, taip pat įrašyti trys nauji.

Egipto kariškiai, valdžią gavę vasario 11 dieną atsistatydinus prezidentui Hosni Mubarakui (Hosniui Mubarakui), praėjusį mėnesį suspendavo konstituciją ir paleido parlamentą.

Aukščiausioji ginkluotųjų pajėgų taryba įsteigė komitetą konstitucijos pataisoms parengti. Komitetui vadovauja gerbiamas mokslininkas Tarekas al-Bishri (Tarekas Bišris), kuris pasiūlė numatyti ketverius metus truksiančią prezidento kadenciją ir apriboti galimybę būti prezidentu vienam asmeniui iki dviejų kadencijų.

Pagal ligšiolinę konstituciją prezidentas galėjo valdyti šalį neribotą laiką, o viena jo kadencija buvo šešeri metai.

Keisti ketinama 76-ąjį straipsnį, kad būtų mažiau apribojimų kandidatams į prezidento postą, 88-ąjį straipsnį – apie teisinę rinkimų stebėseną, 93-iąjį straipsnį, apibrėžiantį apeliavimo dėl galutinių rinkimų rezultatų tvarką.

Taip pat bus keičiamas 189-asis straipsnis, kuriuo šiuo metu tik prezidentui ir parlamento pirmininkui leidžiama siūlyti konstitucijos pataisas.

Panaikinamas 179-asis straipsnis, suteikiantis teisę prezidentui įsakyti kariškiams teisti civilius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...