2011 Gegužės 10

E. Kusaitė vėl išleista į laisvę

veidas.lt

BFL

Terorizmu kaltinama 22 metų klaipėdietė Eglė Kusaitė antradienį buvo paleista Lietuvos Apeliacinio teismo (LApT) salėje.

Tokį sprendimą LApT priėmė konstatavęs, kad E.Kusaitė nors ir formaliai, bet sistemingai pažeidinėjo jai skirtų kardomųjų priemonių sąlygas, kardomosios priemonės tikslai gali būti pasiekti ir netaikant suėmimo.

Ši nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Teismo nuomone, tyrimas šioje byloje baigtas, byla perduota nagrinėti teisiamajame posėdyje, E. Kusaitė gali susipažinti su bylos medžiaga, įskaitant ir čečėnų Aišos bei Apti Magmadovų parodymus. Konstatuota, jog byloje nėra duomenų, kad kaltinamoji kaip nors trukdė bylą nagrinėti, nėra duomenų, kad dėl jos kaltės būtų neįvykę posėdžiai.

Todėl teismas nusprendė, kad E. Kusaitei gali būti skirtos švelnesnės kardomosios priemonės ir panaikino nutartį, kuria prieš kelias savaites mergina buvo suimta Vilniaus apygardos teismo.

E. Kusaitė privalės laikytis anksčiau skirtų kardomųjų priemonių – rašytinio pasižadėjimo neišvykti ir registruotis policijoje. Prokuratūra neatmeta galimybės kreiptis dėl kardomųjų priemonių sąlygų sugriežtinimo.

Teismo salėje paleista mergina nebuvo linkusi bendrauti su žurnalistais. Ji skundėsi, kad peršalo Lukiškių kalėjime ir dabar nori kuo skubiau važiuoti namo gydytis. Apeliaciniame teisme susirinkę E. Kusaitės artimieji ir rėmėjai džiūgavo dėl palankios teismo nutarties, sveikino ją su išėjimu į laisvę.

Vilniaus apygardos teismo (VAT) balandžio 21 dienos sprendimu E. Kusaitei buvo skirtas trijų mėnesių suėmimas. Ji esą nesilaikė įpareigojimo nebendrauti su čečėnais Magmadovais ir trukdė teismo procesui. Prokurorai pateikė duomenis, kad klaipėdietė skambino suimtų čečėnų motinai ir bendravo su ja SMS žinutėmis, domėjosi suimtų čečėnų pozicija Maskvoje tiriamoje byloje.

Generalinės prokuratūros prokuroro Mindaugo Dūdos teigimu, E. Kusaitė, būdama laisvėje, planavo vykti į Maskvą ir susitikti su Aišos ir Apti Magmadovų, kuriuos Rusijos pareigūnai kaltina organizavus teroro aktą, motina.

Mergina aiškino, kad bendraudama su Tamara Magmadova nesiekė daryti jokio poveikio suimtiems šios moters vaikams. Pasak E. Kusaitės, ji bendravusi tik iš žmogiškų paskatų, jai rūpėjusi draugės sveikata.

E.Kusaitė pirmą kartą buvo suimta 2009 metų spalį ir nelaisvėje praleido devynis mėnesius iki praėjusių metų rugpjūčio. Tada Apeliacinis teismas taip pat nusprendė, jog bylos nagrinėjimo ji gali laukti laisvėje. Taigi E. Kusaitė du kartus Apeliacinio teismo buvo paleista į laisvę.

Prokurorai sako surinkę duomenų, kad E. Kusaitė rengėsi susisprogdinti karinėje bazėje Čečėnijoje.

Klaipėdietė kaltę neigia ir tvirtina, kad ją į terorizmą sąmoningai bandė įtraukti Valstybės saugumo departamentas. Jos rėmėjai kelia klausimus dėl Rusijos Federalinės saugumo tarnybos vaidmens byloje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...