2011 Balandžio 18

Kriminalai

E.Kusaitės byla vėl atidėta

veidas.lt

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį antrą kartą atidėjo terorizmu kaltinamos Eglės Kusaitės skundų dėl kratos ir pratęsto pokalbių pasiklausymo nagrinėjimą.

22 metų E.Kusaitė paprašė atidėti pirmadienį turėjusį įvykti posėdį, nes į jį negalėjo atvykti advokatas Rolandas Tamašauskas.

“Siekiant užtikrinti mano gynybą, advokatas turi dalyvauti”, – sakė kaltinamoji. Ji teismui pateikė savo gynėjo orderį.

Tuo tarpu bylą prokuroras Justas Laucius pareiškė, kad E.Kusaitei šiame teisme advokatas nėra reikalingas, nes ji nėra

ne nukentėjusioji, nei kaltinamoji.

Klaipėdietė sakė nesutinkanti dalyvauti procese, jeigu nebus jos advokato.

Teisėjas Vladislavas Lenčikas pareiškė, kad formaliai skundus būtų galima nagrinėti, tačiau nagrinėjami du skundai, juos surašė gynėjas. Skundo nagrinėjimas atidėtas balandžio 26 dienai, siekiant užtikrinti E.Kusaitės teises.

Vilniaus apygardos teismui E.Kusaitė skundžia dvi teismų nutartis. Viena jų sausį pratęsta jos telefoninių pokalbių kontrolė, kita leista kovo pabaigoje atlikti kratą bute, kuriame ji gyvena. Po šios kratos praėjus savaitei E.Kusaitei pateikti kaltinimai siuntus grasinančią žinutę prokurorui J.Lauciui.

E.Kusaitė kaltinama tuo, kad rengėsi susisprogdinti Rusijos karinėje bazėje Čečėnijoje. Ji buvo suimta dar 2009 metų spalį ir nelaisvėje buvo devynis mėnesius iki pernai metų rugpjūčio, kada teismas nusprendė, jog bylos nagrinėjimo ji gali laukti laisvėje.

Prokurorai dabar vėl prašo skirti suėmimą, teigdami, kad mergina bendrauja su kitais įtariamais išpuolio planuotojais, esančiais Rusijoje. Dėl suėmimo sprendimą teismas skelbs šią savaitę.

Mergina savo kaltę neigia ir tvirtina, kad ją į terorizmą sąmoningai bandė įtraukti Valstybės saugumo departamentas (VSD). Jos rėmėjai kelia klausimus dėl Rusijos Federalinės saugumo tarnybos vaidmens byloje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Arvydas Damijonaitis Arvydas Damijonaitis rašo:

  Pavojingiausias teroristas
  INFORMACIJA:Po Vilties prezidento S.Lozoraičio nužudymo,mėlynanosio pirmojo partijos sekretoriaus prezidentavimo,totaliai demoralizuota Lietuva tapo Rusijos imperijos buferiuku,emigracijos kloaka.Tą įrodo lietuvaitės E.Kusaitės meilės istorija genocidą patyrusiai Čečėnijai.Matome,nėra Lietuvos valstybės,jos piliečiai atiduodami monstrui ,Rusijos imperijos spec tarnyboms.Rusija,slėpdama Medininkų žudikus,neturėtų būti prileidžiama prie Lietuvos piliečių,juos tardyti,nedalyvaujant Lietuvos pareigūnams.Šiuo metu Čečėnijoje yra “užkasami” čečėnų tautos genocido įrodymai,kolaborantas Kadyrovas pasamdytas naikinti Rusijos vykdyto čečėnų tautos genocido faktus,masines žudynes…E.Kusaitė yra lietuvių pasididžiavimas.Pavojingiausias pasaulio teroristas yra NKVD-KGB tradicijas paveldėjusi Rusija,turinti Lietuvoje ambasada,kurios teritorija yra didžiausia Europoje…Emigracijios kloaka Lietuvos valstybė yra Rusijos spec tarnybų marionete..Arvydas Damijonaitis

 2. Arvydas Damijonaitis Arvydas Damijonaitis rašo:

  Kaip padėti kilniai lietuvaitei Eglei Kusaitei?Noras susprogdinti čečėnų tautos genocido vykdytojų rusu karinį objektą yra ne terorizmas,o būtinas kiekvieno doro žmogaus noras.Kodėl noras sustabdyti vykdomą čečėnų tautos genocidą yra terorizmas? Ar Lietuvos prokurorai pajėgūs atskirti grūdus nuo pelų?Teroristas Arvydas Damijonaitis,susio 8 dieną gynęs Lietuvos Seimą nuo rusų ordos,turėtų būti teisiamas,nes planavo Kremliaus puolimą.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...