2015 Birželio 05

Džiazas po burėmis

veidas.lt

Savaitgalį Klaipėdoje vyks dvidešimt pirmasis Pilies džiazo festivalis. Po kelerių metų intensyvių derybų jo organizatoriams pavyko prisikviesti į Lietuvą amerikiečių grupę „The „Original“ Blues Brothers band“.

Didžiausio populiarumo ši grupė sulaukė po 1980 m. kino ekranuose pasirodžiusios komedijos „The Original Blues Brothers“, kurioje pagrindinius vaidmenis sukūrė to meto grupės lyderiai. 2000-aisiais sukurtas kino juostos tęsinys „The Original Blues Brothers 2000“. Grupė yra išleidusi 14 albumų ir surengusi šimtus anšlaginių koncertų visame pasaulyje. Šiandien „The „Original“ Blues Brothers band“ sudėtyje groja 11 profesionalių bliuzo ir ritmenbliuzo muzikantų, dalis iš jų su grupe keliauja nuo pat jos ištakų. Žymiausi festivalio svečiai Kruizinių laivų terminalo scenoje pasirodys šeštadienio vakarą.

Tarp kitų Klaipėdos pilies džiazo festivalio svečių – trimito virtuozė Saskia Laroo iš Nyderlandų, soulo ir džiazo muzikos atlikėjas Frankas McCombas (JAV), Vilniaus publikai jau girdėta vokalistė Nino Katamadzė ir jos grupė „Insight“ iš Gruzijos, bliuzo atlikėja Sharrie Williams (JAV). Netrūks ir orkestrų pasirodymų.

„Džiazo orkestras – tai džiazo muzikos olimpas. O šiųmetinio festivalio scenoje jų net trys. Tai lyg savotiška džiazo orkestrų regata, publikai dovanosianti tūkstančius muzikos natų“, – sako Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

Startą muzikinei regatai duos džiazo orkestras iš Norvegijos „Løen“. Beje, jo gretose esama ir lietuvio – profesionalaus trimitininko bei buvusio grupės „Old city band“ nario Irmanto Norkaus. Muzikinę estafetę iš norvegų periims kazachų orkestras „Big Band“, bendradarbiaujantis su žymiausiais savo šalies muzikantais ir kompozitoriais. Prie finišo linijos stos vos prieš porą metų susibūręs Klaipėdos džiazo orkestras.

Šalia pagrindinės festivalio scenos Kruizinių laivų terminale visą savaitgalį šmėžuos dailūs burlaiviai, nes Klaipėda tampa „Baltic Tall Ships Regatta 2015“ starto uostu (finišo uostas – Lenkijos miestas Ščecinas). Klaipėdoje laukiama daugiau kaip dviejų dešimčių įspūdingų laivų, iš kurių didžiausias bus 108 metrų ilgio svečias iš Gdynės „Dar Młodzieży“. O iškilmingas Klaipėdos pilies džiazo festivalio atidarymas penktadienį  vyks 34 m etrų ilgio su Rusijos vėliava plaukiojančiame burlaivyje  „Shtandart“, kuris, dekoruotas liūto galvos ir undinių medinėmis statulomis,  yra caro Petro Didžiojo 1703 metų statytos fregatos kopija.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...