2011 Liepos 04

Naujasis Memelio džiazo klubas stiprins pajūrio muzikines tradicijas

veidas.lt

: į Memelio džiazo klubą (MDK) susibūrę entuziastai su muzikantu ir pedagogu Steponu Januška priešakyje pasiryžę palaikyti ugnį uostamiesčio džiazo židinyje ne tik didžiųjų festivalių bei konkursų metu.

 

Mažiau kalbų – daugiau muzikos: oficiali klubo inauguracijos ceremonija neužtruks ir užleis sceną turiningam koncertui. Muzikinius sveikinimus šiam vakarui ruošia keli uostamiesčio kolektyvai: laurus prestižiniuose tarptautiniuose a cappella dainavimo konkursuose skinantis vokalinis kvartetas „Cappella‘A“, grupės „I 4 Combo“, „Jazzway“, „JazzVision“ bei „Maestro“.

 

22 val. klaipėdiečiai sceną užleis svečiams: garsaus saksofonininko Kęstučio Vaiginio tarptautiniam kvartetui, kuriame jam talkina italai Fabrizio Brusca (gitara) ir Fulvio Buccafusco (kontrabosas) bei prancūzas Tim Campanella (mušamieji). Vakaro muzikinę programą pratęs renginio dalyvių jam session.

 

Šių metų balandžio 10-ąją steigiamajame susirinkime oficialiai įkurtas džiazo mėgėjų bei muzikantų klubas artėjančiu renginiu paskelbs savo pirmąjį veiklos sezoną, kurio metinis planas jau yra sudėliotas. Šiuo laikotarpiu uostamiesčio džiazo klube „Kurpiai“, kuris yra MDK partneris ir susitikimų vieta, bei kitose Klaipėdos koncertų aikštelėse ketinama surengti mažiausiai dešimt koncertų, pristatysiančių uostamiesčio džiazo muzikantų kūrybą.

 

Pasak klubo prezidento S. Januškos, kryptinga veikla klubas sieks įgyvendinti savo tikslus: globoti Klaipėdos džiazo muzikantus, skatinti naujų kūrybinių projektų radimąsi bei suteikti džiazo mėgėjams daugiau progų pasiklausyti geros muzikos.

 

Klaipėda garsėja unikaliomis džiazo tradicijomis. Be visų jau turimų, seniai gvildenta idėja turėti savo džiazo muzikantų ir jų fanų klubą, kuris veiktų nuolat ir burtų visus šio žanro propaguotojus bei mėgėjus. Matydami, kad diskusijos apie tokios organizacijos reikalingumą tema netyla, su bendraminčių grupe ryžomės įgyvendinti šį sumanymą, – teigė S. Januška. – Užsienio patirtis rodo, kad tokio pobūdžio susivienijimai itin naudingi džiazo muzikos plėtrai ir populiarinimui. Norime ne tik vadovautis geraisiais pavyzdžiais, bet ir užmegzti bendradarbiavimą su kitų šalių klubais.“

 

Naujoji visuomeninė organizacija atvira visiems norintiesiems dalyvauti jos veikloje, ieškantiems bendraminčių, trokštantiems pažinti ir populiarinti džiazą. Išsamesnė informacija apie klubą, narystę jame, jau globojamus muzikus bei jų kolektyvus ir kitką – interneto svetainėje www.klaipedajazz.lt. Be to, kiekvieną pirmadienį, 22 val., esate laukiami MDK vakaruose džiazo klube „Kurpiai“. Šiuose improvizacijų koncertuose kviečiami dalyvauti ir visi norintieji muzikantai.

 

MDK inauguracijos šventės pagrindinis rėmėjas – UAB „Klaipėdos NK centras“, įmonių grupės „Gridin‘s Group” narė; rėmėjai: muzikos studija „Grock“, UAB ATSIS, UAB „Švyturio-Utenos alus“.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...